Rubriky:

Tenis

Berdych je k Turnaji mistrů hodně blízko, ale jistotu ještě nemá

8. listopadu 2010 10:37 - LONDÝN

Velmi blízko má tenista Tomáš Berdych k účasti na Turnaji mistrů. Jistotu ale nejlepší český hráč ještě nemá a o jeho cestě do Londýna, kde si letos zahrál na trávě finále Wimbledonu, se rozhodne tento týden v Paříži na akci série Masters.

 

Eugene Hoshiko, ČTK/AP

Berdych je v žebříčku sezóny pro Turnaj mistrů šestý. Zbývá obsadit tři volná místa, o které se teoreticky vedle Berdycha uchází ještě pět hráčů, přičemž českého hráče ohrožují čtyři.

Berdych má na kontě 3665 bodů a dvacetibodový náskok před sedmým Španělem Davidem Ferrerem. Na osmém místě je Andy Roddick z USA, který na Čecha ztrácí 180 bodů. Devátým, prvním nepostupujícím, je Španěl Fernando Verdasco, ten je za Berdychem o 515 bodů. Malou šanci připravit Berdycha o Turnaj mistrů má ještě Rus Michail Južnyj.

Letenku na Turnaj mistrů si může pětadvacetiletý Berdych pořídit, pokud dva z jeho soků vypadnou ve stejné fázi pařížské dvouhry jako český tenista. Ferrer se před Berdycha dostane, dojde-li o kolo dál než český hráč, Roddick to dokáže, když bude v semifinále a Berdych skončí v třetím kole.

V pařížské hale Bercy má Berdych v prvním kole volno a v druhém ho čeká domácí Florent Serra. Pokud prohraje, pak musí doufat, že Verdasco nepostoupí do finále a nepředstihnou ho Roddick ani Ferrer, který je ve formě a minulý týden vyhrál ve Valencii.

Postoupí-li Berdych do třetího kola a dále, pak musí Verdasco turnaj vyhrát, aby se před českého hráče dostal. Opět platí, že by dostatek bodů museli mít rovněž Ferrer a Roddick. Berdychovi nahrává, že Verdasco má podobně špatný podzim jako český tenista.

Zajímavou zápletkou by byl stav, pokud by Berdych, Ferrer, Roddick a Verdasco postoupili do semifinále, což je teoreticky možné, ale pro Berdycha by to znamenalo jistou účast mezi elitní osmičkou.

Nejméně vážným sokem je pro Berdycha Južnyj. Rus by musel celý turnaj vyhrát, Berdych vypadnout před semifinále a před něj se dostat i Roddick a Ferrer, aby českého hráče připravili o Turnaj mistrů.

Turnaj mistrů se v Londýně uskuteční od 21. do 28. listopadu. Jistou účast mají Rafael Nadal ze Španělska, Švýcar Roger Federer, Srb Novak Djokovič, Brit Andy Murray a Švéd Robin Söderling.

Žebříček pro Turnaj mistrů 2010 k 7. listopadu
Kvalifikovaní: 1. Nadal (Šp.) 11.450, 2. Federer (Švýc.) 6785, 3. Djokovič (Srb.) 5525, 4. Murray (Brit.) 5135, 5. Söderling (Švéd.) 4200.
Aktuální pořadí do 8. místa: 6. Berdych (ČR) 3665, 7. Ferrer (Šp.) 3645, 8. Roddick (USA) 3485,
Hráči, kteří mají šanci: 9. Verdasco (Šp.) 3150, 10. Južnyj (Rus.) 2910, 11. Melzer (Rak.) 2605.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • US Open 2017 - muži
  • US Open 2017 - ženy
  • Davis Cup 2017
  • Fed Cup 2017

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..