Rubriky:

Tenis

Tenistu Söderlinga bude trénovat Ital Pistolesi

8. prosince 2010 09:41 - STOCKHOLM

Ital Claudio Pistolesi se stal novým trenérem pátého tenisty světa Robina Söderlinga. Kouč, který krátce pracoval i se světovou jedničkou Monikou Selešovou, se se Švédem zatím dohodl na tříměsíční zkušební době.

 

Benoit Tessier , Reuters

Jméno nového trenéra Söderling oznámil jen pět dnů poté, co se po více než dvouleté spolupráci rozešel s krajanem Magnusem Normanem, pod jehož vedením se dostal z 35. na páté místo světa a zahrál si dvakrát finále Roland Garros.

"Zkušenost z práce s Monikou Selešovou mi dodává sebevědomí, protože jsem se díky tomu naučil hráčům rozumět a vnímat jejich potřeby," citoval Pistolesiho italský tenisový časopis Matchpoint. "Robin je profesionál a inteligentní hráč, ale jako v každé práci potřebujeme zkušební dobu, aby jsme se mohli lépe poznat."

Pistolesi, kdysi 71. hráč světa, pomáhal Selešové v roce 1996, kdy vyhrála Australian Open. Mimo jiné trénoval svoji bývalou manželku Annu Smašnovovou z Izraele, Japonku Aj Sugijamovou a naposledy Němce Michaela Berrera.

Söderling toužil znovu po švédském trenérovi, jenomže Fredrik Rosengren mu oznámil, že podobně jako Norman už nechce jezdit celý rok po světě. Peter Lundgren vede Švýcara Stanslase Wawrinku a Thomas Högstedt aktuálně Rusku Marii Šarapovovou.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..