Rubriky:

Tenis

Tenistka Navrátilová na Kilimandžáro na první pokus nevyleze

10. prosince 2010 10:06 - HOROMBO

Martina Navrátilová letos nedosáhne vrcholku nejvyšší africké hory Kilimandžáro. Tenisová legenda musela po čtvrtém dnu výpravy opustit sedmadvacetičlenný tým, protože se necítila dobře, jak uvedla organizace Laureus, jejíž projekt Navrátilová propaguje.

 

Christophe Ena, ČTK/AP


Čtyřiapadesátiletá Navrátilová ve čtvrtek vystoupala do 4500 metrů a vrátila se do tábora v Horombu ve výšce 3700 metrů. "Chybí nám dva dny k dosažení vrcholu a naše nálada osciluje mezi vyčerpáním a nadšením. Je to ale těžší, než jsem si představovala," psala Navrátilová ještě ve svém blogu na webu WTA Tour.

Večer se Navrátilové, která nedávno prodělala léčbu rakoviny prsu, udělalo zle a musela za pomoci nosičů sestoupit a zamířit na vyšetření. "Martina odcházela v dobré náladě, ale byla zklamaná, že musí horu opustit," stálo v tiskové zprávě.

Navrátilová plánovala, že na Kilimandžáru vezme do ruky raketu a odpálí několik míčků. "Nestačíme s dechem, každý krok je pořád obtížnější," popisovala Navrátilová cestu, kterou provázelo horší počasí, než bývá v tuto dobu zvykem. Zbytek členů výpravy pokračuje a vrcholu by měl dosáhnout 11. prosince.

Akademie Laureus každoročně uděluje ceny, které jsou označovány za "sportovní Oscary".

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..