Tenista Nadal je podle agentur nejlepším sportovcem Evropy

VARŠAVA

Španělský tenista Rafael Nadal ovládl 53. ročník ankety tiskových agentur o nejlepšího evropského sportovce roku. Vítěz tří letošních grandslamových turnajů vyhrál podruhé a vystřídal na trůnu svého švýcarského rivala Rogera Federera. Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková získala sedm bodů a obsadila 34. místo.

Španělský tenista Rafael Nadal.

Na dalších místech za Nadalem skončili mistr světa formule jedna Sebastian Vettel z Německa, který na vítěze ztratil 24 bodů, a chorvatská výškařka Blanka Vlašičová.

Nadal, jenž poprvé vyhrál v roce 2008, prodloužil nadvládu tenistů na sedm let. Pětkrát zvítězil Federer, který v roce 2004 ukončil tříleté kralování německé legendy formule 1 Michaela Schumachera. V tradiční anketě polské tiskové agentury PAP hlasovali zástupci 25 evropských agentur včetně České tiskové kanceláře.

Mezi vítězi ankety figuruje i česká běžkyně Jarmila Kratochvílová, která vyhrála v roce 1983.

Anketa agentur o nejlepšího evropského sportovce roku:
1. Nadal (Šp./tenis) 179 b., 2. Vettel (Něm./formule 1) 155, 3. Vlašičová (Chorv./atletika) 114, 4. Björgenová (Nor./běh na lyžích) 93, 5. Iniesta 85, 6. Xavi (oba Šp./fotbal) 81, 7. Lemaitre (Fr./atletika) 62, 8. Wozniacká (Dán./tenis) 51, 9. Ammann (Švýc./skoky na lyžích) 46, 10. Loeb (Fr./rallye) 45, ...34. Sáblíková (ČR/rychlobruslení) 7.