Srbští tenisté vyhráli na Hopmanově poháru i podruhé bez ztráty

PERTH

Srbští tenisté Novak Djokovič a Ana Ivanovičová si na Hopmanově poháru připsali druhé vítězství. Domácí Austrálii zdolali stejně jako v neděli Kazachstán bez ztráty bodu 3:0. O postup do finále se utkají ve čtvrtek s Belgií, která dnes rovněž hladce porazila Kazachstán.

Srbská tenistka Ana Ivanovičová

Největší favorité turnaje Srbové rozhodli o výhře už ve dvouhrách. Nejprve bývalá světová jednička Ivanovičová povolila Alicii Molikové jen čtyři gamy, navíc jí uštědřila ve druhém setu "kanára". Ve druhé sadě ji však údajně trápila silná bolest kolena a obávala se, že bude muset utkání vzdát.

Lleyton Hewitt nevzdoroval Djokovičovi o mnoho déle a prohrál 2:6 a 4:6. "Hrál jsem opravdu skvěle. Hlavně na konci prvního setu jsem předváděl asi nejlepší tenis za poslední rok a půl," pochvaloval si Djokovič formu před blížícím se prvním grandslamem roku v Melbourne.

Také svůj druhý zápas po dlouhé zdravotní pauze vyhrála Belgičanka Justine Heninová. Přestože její hra nebyla bez chyb, na Kazašku Sesil Karatančevovou její zkušenosti bohatě stačily a vyhrála 6:4 a 6:3. "Na návratu po zranění tvrdě pracuju, ale není to snadné. Teď po dvou zápasech vím, že to bude ještě chvíli trvat. Je ale skvělé, že mám šanci zahrát si opět nějaké soutěžní zápasy," dodala Heninová, která minulou sezonu ukončila už po Wimbledonu kvůli zranění lokte.