Rubriky:

Tenis

Byl to trapas, stýskala si Safinová po "kanárech" od Clijstersové

18. ledna 2011 13:08 - MELBOURNE

Místo bitvy bývalých světových jedniček skončil zápas prvního kola Australian Open pro ruskou tenistku Dinaru Safinovou potupným výpraskem. S Belgičankou Kim Clijstersovou dnes prohrála dvakrát 0:6 za pouhých 44 minut.

 

Petar Kujundzic, Reuters

Čtyřiadvacetiletá Ruska odešla z kurtu se dvěma "kanáry" poprvé v profesionální kariéře. Vítězka dvanácti turnajů může nyní očekávat, že po více než osmi letech opustí první světovou stovku.

"Když jsem o přestávkách seděla, tak jsem si říkala, jestli mám šanci ji nějak zaskočit. A nebylo nic, čím bych na ni mohla vyzrát. Cítím se trapně," povzdechla si Safinová, která těžko zakrývala slzy, když si šla podat se svou přemožitelkou ruku.

Přesné údery Clijstersové ji posílaly z jednoho rohu do druhého a i když měla výjimečně šanci na vítězný úder, přišla zpravidla nevynucená chyba. "Očekávám, že soupeřky přijdou na kurt a budou hrát nejlépe, jak umí. To se však dnes nestalo," řekla Clijstersová.

Safinová padá strmě dolů od podzimu roku 2009, kdy ji na US Open vyřadila ve 3. kole Petra Kvitová. Loni si na Australian Open přivodila únavovou zlomeninu obratlů a do bývalé formy už se nevrátila. Ani začátek letošního roku a tři prohry za sebou nenapovídají, že by se Safinová měla do světové špičky v dohledné době vrátit. "Myslím, že motivaci stále mám. Nemůžu říct, že bych pořádně netrénovala. Věnovala jsem přípravě před sezonou dva měsíce. Chci se vrátit, ale nyní musím najít odpověď na to jak," dodala.

Ruska však nechce své výkony omlouvat dlouhou zdravotní přestávkou v minulé sezoně. "Teď už jsem v pořádku. Myslím, že problém nebude ani tak v psychice, jako spíš v samotné hře. Vždyť byla tak dominantní (Clijstersová), navíc jsem prohrála 0:6, 1:6 i minulý týden (s Bartoliovou)," uvedla Safinová, jež nechtěně kopíruje svého staršího bratra Marata. Ten rovněž dosáhl až na tenisový vrchol, ale talent postupně prohýřil a loni dal profesionálnímu tenisu sbohem.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..