Berdych a Rosol postoupili do druhého kola v Dubaji

DUBAJ

Tenista Tomáš Berdych postoupil do druhého kola turnaje v Dubaji přes Jérémyho Chardyho z Francie, jehož za 66 minut porazil 6:2 a 6:3. Na podniku s dotací 1,6 milionu dolarů vyhrál také Lukáš Rosol a zaznamenal své druhé vítězství v hlavní soutěži turnaje ATP v kariéře.

Tenista Tomáš Berdych

Třetí nasazený Berdych utkání s 51. hráčem světa Chardym dominoval s výjimkou úvodu druhého setu, kdy jedinkrát ztratil své podání. Za stavu 0:2 ovšem zápas na půl hodiny přerušil déšť a po návratu na kurt si Berdych vzal servis zpět a dotáhl utkání k očekávanému vítězství.

Sedmý tenista žebříčku Berdych profitoval ze 40 nevynucených chyb soupeře a ze závěrečných 20 bodů v zápase získal 16. "Bylo to solidní. Neusiloval jsem o nic zvláštního, o žádné mimořádné údery. Prostě jsem se snažil být konzistentní, trpělivý a příliš nechybovat," uvedl Berdych, jenž na dosavadních čtyřech turnajích v sezoně postoupil vždy minimálně do čtvrtfinále.

Na výhru v souboji kvalifikantů dosáhl také pětadvacetiletý Rosol, který porazil 7:6 a 6:3 Slováka Karola Becka. Po úspěchu v 1. kole turnaje ve Stuttgartu v roce 2008 si připsal své druhé vítězství na profesionálním okruhu.

Tenisový turnaj mužů v Dubaji
Dvouhra - 1. kolo:
Berdych (3-ČR) - Chardy (Fr.) 6:2, 6:3, Rosol (ČR) - Beck (SR) 7:6 (7:2), 6:3, Gulbis (8-Lot.) - Berrer (Něm.) 6:3, 6:4, Gasquet (Fr.) - Dimitrov (Bul.) 6:2, 6:4, Petzschner (Něm.) - Seppi (It.) 3:6, 7:6 (7:2), 6:2, Mayer (Něm.) - Nieminen (Fin.) 6:4, 6:2, Bubka (Ukr.) - Ljubičič (5-Chorv.) 6:1, 0:1 skreč.