Rubriky:

Tenis

Ve Fed Cupu a Davis Cupu se bude víc využívat Jestřábí oko

14. března 2011 14:58 - LONDÝN

České tenistky budou moci v semifinále Fed Cupu s Belgií využít pomoci takzvaného Jestřábího oka. Mezinárodní tenisová federace (ITF) dnes oznámila, že kamerový systém bude k dispozici také ve čtvrtfinále Davisova poháru.

 

Internet

"Davisův pohár a Fed Cup jsou nejdůležitější týmové soutěže v sezoně. Větší využití technologií ukazuje jejich velký význam a je to i zajímavé pro fanoušky," citovala agentura AP prezidenta ITF Franceska Ricciho Bittiho. "Rozhodli jsme o tom po diskuzích se svazy, hráči a kapitány. Je to krok vpřed," přidal viceprezident ITF a ředitel komise pro Davisův pohár Juan Margets.

Semifinále Fed Cupu je na programu 16. a 17. dubna. Belgie přivítá Česko v Charleroi, druhou dvojici tvoří v Moskvě Rusko s obhájkyněmi titulu Itálií. Čtvrtfinálové dvojice Davisova poháru tvoří Srbsko - Švédsko, USA - Španělsko, Německo - Francie a Argentina s přemožiteli českého týmu Kazachy. Zápasy se uskuteční 6. až 10. července.

Jestřábí oko bylo v Davisově poháru použito poprvé v roce 2006 ve finále mezi Ruskem a Argentinou v Moskvě. Premiéru v ženském Fed Cupu si odbylo o rok později a v minulé sezoně bylo tenistkám k dispozici v semifinálových duelech.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..