Hradecká trápila v Miami Azarenkovou dvě a půl hodiny

Přes dvě a půl hodiny vzdorovala tenistka Lucie Hradecká ve druhém kole turnaje v Miami osmé nasazené Bělorusce Viktorii Azarenkové. Soupeřce, která je ve světovém žebříčku o 63 míst výše, nakonec česká kvalifikantka v prvním vzájemném utkání podlehla 5:7, 6:4 a 0:6.

Česká tenistka Luce Hradecká

Ve spanilé jízdě letošní sezónou pokračuje Srb Novak Djokovič, který rovněž ve druhém kole smetl Denise Istomina z Uzbekistánu 6:0 a 6:1 za 48 minut. Druhý hráč světa zvítězil i v devatenáctém zápase v tomto roce, čímž zaznamenal nejlepší start do sezóny od roku 1986, kdy Ivan Lendl vyhrál úvodních 25 utkání.

"Vím, že je to jenom pár měsíců, ale hraju skvěle a chci v tom pokračovat," prohlásil Djokovič, který letos vyhrál Australian Open a turnaje v Dubaji a Indian Wells. V dalším kole ho čeká Američan James Blake.

Trápí se naopak Djokovičův soupeř z finále Australian Open Andy Murray. Britský tenista podlehl ve druhém kole americkému kvalifikantovi Alexi Bogomolovovi 1:6 a 5:7. Murray odehrál od úvodního grandslamu sezóny tři zápasy a nezískal v nich ani set. "To samé mě potkalo i před rokem. Trénuju hodně a v tréninku mi to jde, ale v zápasech mi nic nevychází," posteskl si pátý hráč světového žebříčku, kterého také loni zlomila porážka ve finále Australian Open se Švýcarem Rogerem Federerem.

MIAMI (tvrdý povrch):
Muži (dotace 4,5 miliónu dolarů):
Dvouhra - 2. kolo:
Djokovič (2-Srb.) - Istomin (Uzb.) 6:0, 6:1, Ferrer (6-Šp.) - Kunicyn (Rus.) 6:2, 6:1, Gasquet (17-Fr.) - Lorenzi (It.) 6:2, 6:3, Querrey (19-USA) - Kukuškin (Kaz.) 6:3, 6:2, Del Potro (Arg.) - Kohlschreiber (29-Něm.) 6:7 (3:7), 6:4, 7:5, Isner (30-USA) - Andrejev (Rus.) 6:4, 5:7, 7:6 (7:2).
Ženy (4,5 miliónu dolarů):
Azarenková (8-Běl.) - Hradecká (ČR) 7:5, 4:6, 6:0, Ivanovičová (19-Srb.) - Dateová-Krummová (Jap.) 6:2, 6:0, Zvonarevová (3-Rus.) - Safinová (Rus.) 3:6, 6:3, 6:2, Schiavoneová (5-It.) - Kerberová (Něm.) 6:4, 6:4.