Rubriky:

Tenis

Tenista Berdych se projel na slavné jachtě Tuiga

10. dubna 2011 12:47 - MONTE CARLO

Před turnajem v Miami dováděl s delfíny a nyní si tenista Tomáš Berdych užil další netradiční zábavu. Před začátkem antukové sezony se v sobotu v Monte Carlu plavil po moři na palubě klasické jachty Tuiga.

 

ČTK/AP

Posádka patnáctimetrové lodi vyjela k prvnímu tréninku a vzala sedmého hráče světa s sebou. "Tohle bylo jedna z nejlepších turnajových aktivit hvězd ATP, kterou jsem kdy absolvoval," uvedl Berdych, kterého citovaly stránky monackého jachtařského klubu. Tenista oblečený do bílé kombinézy chvilku i kormidloval.

"Loď je úžasná. Poprvé jsem měl možnost se na něčem takovém platit, vidět Monako z moře a rád využiju pozvání na další cestu," řekl český hráč.

Loď Tuiga je ozdobou Yacht Club Monaco, do Monte Carla ji nechal přivézt a zrekonstruovat princ Albert II. před 16 lety. Tuiga byla postavena roku 1909 ve Skotsku pro vévodu de Medinacelliho, blízkého přítele španělského krále Alfonsa XIII. Jachta byla sesterskou lodí plachetnice Hispania, jejímž majitelem byl španělský král.

Pětadvacetiletý Berdych se rozhodl hrát v Monte Carlu na poslední chvíli a do soutěže dostal stejně jako Radek Štěpánek divokou kartu. Berdych plní roli pátého nasazeného, v prvním kole má volno a ve druhém se střetne s Argentincem Juanem Ignaciem Chelou nebo s hráčem z kvalifikace. Loni vypadl v Monte Calu v osmifinále, nejdále se dostal před čtyřmi lety, kdy došel až v semifinále.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..