Murray porazil v Monte Carlu Štěpánka a ukončil čekání na výhru

Český tenista Radek Štěpánek neprošel na turnaji série Masters v Monte Carlu ani na osmý pokus přes druhé kolo. Tentokrát ho zastavil Andy Murray, s kterým dnes prohrál 1:6, 4:6. Třetí nasazený Brit se radoval z výhry poprvé od postupu do finále lednového Australian Open.

Radek Štěpánek

Štěpánek si na úvod utkání udržel servis, ale pak ztratil sedm her za sebou. Ve výměnách více kazil, zatímco Murray v prvním setu udělal jen jednu nevynucenou chybu. Štěpánek ve druhé sadě lépe podával, snažil se i útočit a tlačil se do Murrayho bekhendu. Vyrovnal z 1:4 na 4:4, ale zbylé dva gamy prohrál.

Jediným českým zástupcem ve dvouhře zůstal Tomáš Berdych. Pátého nasazeného čeká ve čtvrtek od 10:30 zápas 3. kola s Chorvatem Ivanem Ljubičičem, s kterým má vyrovnanou bilanci 2:2 na zápasy. Naposledy se střetli už před třemi lety.

První hráč světa Rafael Nadal zahájil útok na sedmý triumf v Monte Carlu za sebou hladkou výhrou. Nejlepší antukář posledních let zvítězil ve druhém kole nad Finem Jarkkem Nieminenem dvakrát 6:2 za 69 minut a natáhl svou úspěšnou sérii na tomto povrchu na 33 zápasů.

Dalším Nadalovým soupeřem bude Francouz Richard Gasquet, který ho v dosavadních sedmi vzájemných zápasech ani jednou neporazil. "Na antuce je to s ním těžké, moc setů neztrácí, ale párkrát už jsem ho do třetího setu dostal," uvedl Gasquet k zápasu s pětinásobným šampionem Roland Garros.

Čtyřiadvacetiletý Nadal prohrál na antuce naposledy předloni v osmifinále pařížského grandslamu se Švédem Robinem Söderlingem. Loni se mu na jeho oblíbeném povrchu podařil unikátní hattrick, když ovládl všechny tři antukové turnaje Masters - v Monaku, Římě i Madridu.

MONTE CARLO (antuka, dotace 2,75 miliónu eur):
Dvouhra - 2. kolo:
Nadal (1-Šp.) - Nieminen (Fin.) 6:2, 6:2, Ferrer (4-Šp.) - F. López (Šp.) 6:2, 6:0, Robredo (Šp.) - Verdasco (6-Šp.) 6:4, 6:3, Monfils (8-Fr.) - Gimeno-Traver (Šp.) 7:5, 6:2, Troicki (11-Srb.) - Fognini (It.) 6:3, 4:6, 6:4, Gasquet (13-Fr.) - García-López (Šp.) 6:2, 6:1, Čilič (15-Chorv.) - Riba (Šp.) 5:2 skreč, Simon (16-Fr.) - Montaňés (Šp.) 6:3, 6:4, Gil (Portug.) - Mayer (Něm.) 7:5, 6:1, A. Murray (3-Brit.) - Štěpánek (ČR) 6:1, 6:4, Melzer (7-Rak.) - Haase (Niz.) 3:6, 6:1, 6:2, Almagro (9-Šp.) - M. Gonzalez (Arg.) 6:7 (6:8), 7:5, 7:6 (12:10).