Rubriky:

Tenis

Belgický tisk: Wickmayerové se nelíbilo chování českých fanoušků

17. dubna 2011 12:14 - CHARLEROI

Belgické tenisové jedničce Yanině Wickmayerové se při sobotním utkání s Barborou Záhlavovou-Strýcovou v semifinále Fed Cupu v belgickém Charleroi nelíbilo chování českých fanoušků. Postěžovala si na ně v nedělním vydání belgického deníku DH Les Sports.

 

Amy Sancetta, ČTK/AP

Do haly RTL Spiroudome, kde za normálních okolností hraje místní basketbalový tým, dorazilo podle odhadů zhruba 4000 fanoušků, z toho několik desítek z Prostějova. Ti přitom doprovázejí českou mužskou i ženskou tenisovou reprezentaci po celém světě.

"Belgičané se chovali velmi ohleduplně. Čeští fanoušci se ale mnohdy pohybovali na samé hraně únosnosti. To nicméně k atmosféře ve Fed Cupu patří," uvedla 23. hráčka světa Wickmayerová. Belgičané nicméně halu zaplnili méně, než se původně čekalo. Zhruba 2000 míst zůstalo neobsazených zřejmě kvůli tomu, že zranění znemožnilo nastoupit světové dvojce Kim Clijstersové.

K nervozitě belgické jedničky podle DH Les Sports ovšem přispěl i velmi dobrý výkon Záhlavové-Strýcové, která zpět do kurtu vracela i téměř nechytatelné míče. V prvním setu dokonce Wickmayerové sebrala podání, ale vzápětí jej sama ztratila. "Potřebovala jsem trochu času, abych se adaptovala na její speciální hru. Ale svou práci jsem odvedla," řekla Wickmayerová.

S dalším kritickým okamžikem se musela vypořádat v závěru druhého setu, kdy za stavu 5:4 ztratila dva mečboly a nakonec proměnila až třetí. "Poslední hra byla nekonečná. (Záhlavová-Strýcová) Byla velmi efektivní při voleji. Musela jsem se opravdu snažit, abych uhrála nějaké body," dodala belgická hráčka.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..