Nadal vyhrál posedmé za sebou turnaj v Monte Carlu

Španělský tenista Rafael Nadal vyhrál po sedmé za sebou antukový turnaj série Masters v Monte Carlu. První hráč světového žebříčku v dnešním finále porazil krajana Davida Ferrera 6:4 a 7:5.

Španělský tenista Rafael Nadal se raduje z vítězství ve finále turnaje v Monte Carlu.

Nadal porazil Ferrera za dvě hodiny a 17 minut a ukončil téměř půlroční čekání na titul. Z turnajového triumfu se radoval naposledy loni v říjnu v Tokiu, poté prohrál se Švýcarem Rogerem Federerem ve finále Turnaje mistrů a letos v Miami a Indian Wells se Srbem Novakem Djokovičem.

"Co říct? Rafa je na antuce neuvěřitelný. Je prostě všude. Nejlepší hráč na antuce v historii," řekl po zápase Ferrer.

Čtyřiadvacetiletý Nadal v Monte Carlu vládne nepřetržitě od roku 2005 a loni na tamní antuce překonal rekord moderní éry v počtu titulů z jednoho turnaje. "Tohle je asi nejlepší turnaj na světě," řekl. "Dnešního dne si moc vážím. Vyhrát tady sedmkrát je pro mě víc než sen. Nikdy by mě to nenapadlo," dodal.

V přímořském knížectví navíc Nadal neprohrál už osm let. Naposledy v Monte Carlu nestačil jako šestnáctiletý v roce 2003 na Guillerma Coriu, o rok později kvůli zranění nestartoval.

Tenisový turnaj mužů série Masters v Monte Carlu (antuka, dotace 2,75 miliónu eur):