Tenista Berdych postoupil hladce do čtvrtfinále v Nice

NICE

Tenista Tomáš Berdych postoupil bez větších problémů do čtvrtfinále antukového turnaje v Nice. Po volnu na úvod dnes porazil ve druhém kole za hodinu Francouze Adriana Mannarina 6:1 a 6:4.

Tomáš Berdych

Šestý hráč světa Berdych utkání dominoval především v první sadě, v níž povolil soupeři game až za stavu 5:0 a set získal za 21 minut. "V prvním setu jsem hrál solidně a on mi pomohl, protože dělal hodně lehké chyby. Ve druhém z něj nervozita spadla, začal hrát agresivněji a byl nebezpečný. Bylo to o jednom brejku," řekl v rozhovoru na dvorci Berdych, který ve druhé sadě odvrátil za stavu 3:4 brejkbol, podání si udržel a zbylé dvě hry hladce vyhrál.

O postup do semifinále v generálce na grandslamové Roland Garros se druhý nasazený Berdych utká s Lotyšem Ernestsem Gulbisem, s nímž má vyrovnanou bilanci 1:1 na zápasy. "Gulbis je těžký soupeř. V poslední době měl hodně zdravotních problémů, ale umí být nebezpečný. Už mě jednou porazil a musím do toho jít od prvního míče," uvedl pětadvacetiletý Čech.

NICE (antuka, dotace 450 000 eur):
Dvouhra - 2. kolo:
Berdych (2-ČR) - Mannarino (Fr.) 6:1, 6:4, Ferrer (1-Šp.) - Seppi (It.) 6:3, 6:2, Almagro (3-Šp.) - Berlocq (Arg.) 6:7 (5:7), 6:4, 6:3, Dolgopolov (5-Ukr.) - Riba (Šp.) 7:6 (7:5), 7:6 (7:5), Haase (Niz.) - Stachovskij (7-Ukr.) 6:2, 6:4, Hanescu (Rum.) - Russell (USA) 7:5, 6:2, Andújar (Šp.) - Benneteau (Fr.) 6:3, 6:4, Gulbis (Lot.) - Istomin (Uzb.) 6:3, 4:6, 6:3.