Tenis

Finále Roland Garros obstarají Nadal a Federer

3. června 2011 13:44 - PAŘÍŽ

Do finále tenisového French Open postoupili Rafael Nadal a Roger Federer. Španěl a pětinásobný vítěz antukového grandslamového turnaje porazil Brita Andy Murrayho po setech 6:4, 7:5 a 6:4. O překvapení se postaral vítěz Roland Garros z roku 2009 Roger Federer, který zvítězil nad favorizovaným Srbem Novakem Djokovičem po setech 7:6, 6:3, 3:6 a 7:6. Federer uštědřil Djokovičovi vůbec první porážku v tomto kalendářním roce.

Charles Platiau, Reuters

Djokovič s Federerem začali svůj zápas netradičně, když si vzájemně v úvodních dvou hrách sebrali navzájem servisy. To se jim podařilo v prvním setu ještě jednou. Vyrovnanou první sadu musel nakonec rozhodnout až tie-break. V tom uspěl díky jednomu minibrejku Srb. Federer byl na koni a zcela opanoval i druhou sadu. Djokovič začal být nejistý a na přesné údery třetího hráče světa nestačil.

On-line ze zápasu Djokovič - Federer zde.

Djokovič se vzchopil až ve třetím setu. Hned na úvod sebral Švýcarovi servis, což ho povzbudilo natolik, že dokázal zápas zdramatizovat a získat třetí set ve svůj prospěch. Čtvrtý set byl vyrovnaný a až do deváté hry si oba tenisté drželi servisy. Za stavu 4:4 však Srb prolomil Federerův servis a šel podávat na vítězství v setu. Federer však dokázal rebrejk a v setu se pokračovalo. Sada nakonec došla až do tie-breaku, v němž se podruhé radoval Švýcar, který se tak mohl radovat z postupu do finále.

Nadal ve třech setech přešel přes Murrayho

Vstup do zápasu měl Nadal bleskový. V úvodním setu prolomil svému soupeři podání dvakrát a vedl již 5:1. Skot ještě zabojoval, když získal pro sebe tři hry v řadě, za stavu 5:4 se však nedokázal ubránit a Španěl tak získal první set. Druhá sada byla vyrovnanější. Pětinásobný šampión sice prolomil svému sokovi podání uprostřed sady, ale Murraymu se podařil rebrejk.

On-line ze zápasu Nadal - Murray zde.

Nadal nakonec přece jenom získal set pro sebe, když za stavu 5:5 prorazil soupeřův servis a v následující hře sadu zakončil. Základ vítězství ve třetí sadě dal rodák z Mallorky hned na začátku, když prorazil Skotovi další servis a ujal se vedení 2:0 na gamy. Čtvrtému nasazenému Murraymu se již nepodařil rebrejk a Nadal získal i třetí set.

Tenisové French Open:
Muži, semifinále - dvouhra:
Nadal (1-Šp.) - Murray (4-Brit.) 6:4, 7:5, 6:4, Federer (3-Švýc.) - Djokovič (2-Srb.) 7:6 (7:5), 6:3, 3:6, 7:6 (7:5).