Rubriky:

Tenis

Serena Williamsová se vrací s neukojitelnou touhou vítězit

14. června 2011 13:20 - EASTBOURNE

Pokud rivalky Sereny Williamsové doufaly, že už se Američanka kvůli zdravotním problémům nevrátí na tenisové kurty, pak se mýlily. Devětadvacetiletá vítězka třinácti grandslamových turnajů sice ležela na posteli smrti, jak sama řekla, ale nyní je zpět a její touha po tenisových vavřínech je neukojitelná.

 

Eddie Keogh, Reuters

"Přijela jsem vyhrát," řekla Serena Williamsová před turnajem v Eastbourne, svým prvním od loňského triumfu ve Wimbledonu. "Doufám, že i tam se dostanu na vrchol. Můj postoj se nezměnil, pořád mám neukojitelnou touhu vyhrávat, ale nepřipravuji se pouze na dnešek, na Wimbledon, ale na zbytek mé kariéry," prohlásila.

Mladší ze sester Williamsových nejdříve vyřadilo ze hry nešťastně pořezané chodidlo. Nohu si zranila při oslavě wimbledonského titulu při odchodu z restaurace v Mnichově. Měla přetrhané vazy a po dvou operacích sádru na pět měsíců. Když už se zdálo, že se vrátí, přišla v únoru mnohem větší komplikace - plicní embolie.

"Měla jsem krevní sraženiny v obou plicích. Hodně lidí kvůli tomu zemře, protože to neodhalí. Já nemohla dýchat, ale jen jsem si myslela, že jsem z formy," řekla Serena, které pomohl odhalit problém šestý smysl sestry Venus. "Serena volala a já jí řekla, ať si najde, jaké příznaky má plicní embolie. Měla jich dost a naštěstí to neignorovala, protože by to mohlo být nebezpečné, a zašla k doktorovi," řekla Venus.

Serena zamířila na vyšetření místo cesty na party. "Teď jsem šťastná, že jsem na oslavu nešla. Kdybych se objevila u lékaře o dva dny později, mohla jsem mít po kariéře, mohlo to být ještě horší," řekla Serena a označila svůj stav ze začátku roku za velmi vážný. "Ležela jsem na smrtelné posteli," řekla dramaticky.

Během roční pauzy jí tenis chyběl. "Hodně! Opustila jsem okruh jako světová jednička, a proto jsem nažhavená hrát dobrý tenis," tvrdí Serena, která aktuálně figuruje na 26. místě žebříčku WTA. V tréninku se cítí fit. "Lámala jsem rakety, což je dobrá známka, a těším se, až se budu hádat s rozhodčími," vtipkovala.

Serena Williamsová už se po zranění vracela několikrát a vždy excelentně. Tentokrát půjde ale o něco nového. "Bude to zcela odlišné. Jsem na zcela jiné cestě, měla jsem obrovské štěstí, protože mám kolem sebe skvělé lidi."

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • US Open 2017 - muži
  • US Open 2017 - ženy
  • Davis Cup 2017
  • Fed Cup 2017

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..