Rubriky:

Tenis

Bývalý tenista Kafelnikov chce na olympiádu jako hráč golfu, už vyhrál ruský šampionát

9. července 2011 09:30 - MOSKVA

Bývalý nejlepší tenista světa Jevgenij Kafelnikov se dočkal prvního úspěchu i v golfu. Osm let po posledním vystoupení na kurtu se stal národním mistrem Ruska a získal první titul mezi profesionály. Teď má ambice dostat se jako golfista na olympijské hry v Riu de Janeiro.

 

Dan Krzywoň, ČTK

"Mám ještě pět let čas, to je dost na to, abych se dostal na profi úroveň," věří sedmatřicetiletý Kafelnikov. Nejlepším tenistou byl na konci 90. let, kdy vládl světovému žebříčku a vyhrál dva grandslamy - v roce 1996 Roland Garros a o tři roky později Australian Open.

Navíc na olympijské hry má krásné vzpomínky, protože ze Sydney si odvezl zlatou medaili. Po skončení kariéry se na chvíli vrhl na poker, ale pak se našel v golfu. Nejdříve si mezi profesionály na Russian Open vedl špatně, na konci června však kraloval domácímu šampionátu.

"Nečekal jsem, že bych mohl vyhrát, bylo to i pro mě velké překvapení. Pak jsem se rozhodl, že to zkusím. Golf miluju a budu se mu dál věnovat, denně je to potřeba aspoň čtyři hodiny. A bylo by skvělé dostat se na olympiádu ve dvou různých sportech," dodal.

S golfem by se rád jednou podíval na olympijské hry třeba i vícebojař Roman Šebrle. Vítěz z Atén a světový rekordman se však až do her v Londýně 2012 bude naplno věnovat atletice.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..