Rubriky:

Tenis

Tenistka si spletla Carlsbad a přiletěla do 1500 kilometrů vzdáleného města

2. srpna 2011 17:57 - CARLSBAD

Záměna měst připravila mladé srbské tenistce Bojaně Jovanovské krušné chvilky a stovky kilometrů cesty navíc před turnajem v Carlsbadu. Místo do Kalifornie totiž přiletěla do Nového Mexika na jihozápadě USA.

 

www.bojanajovanovski.rs

Devatenáctiletá Srbka hrála minulý týden v americkém státě Maryland, a když vypadla ve čtvrtfinále, vydala se v neděli ráno napříč Spojenými státy na další turnaj. Jenže si spletla dvě města a po cestě přes Dallas a Albuquerque přistála o 1500 kilometrů jinde, v malém městečku v poušti.

"Na letišti se mě ptal nějaký pán: Co tady děláte? Hrajete tenis? Řekla jsem, že jo, že tady máme turnaj. A on se podivil: Tady?" líčila už ve správném Carlsbadu. Unavená volala pořadatelům a od nich se dozvěděla to, co tušila: je na špatném místě.

"Ještě než se to vysvětlilo, říkali mi, ať počkám na letišti, že pro mě přijdou. Jenže nikdo pořád nešel. Volala jsem znova, že prý už jsou na letišti a hledají mě. A já říkám: vždyť jsem tady úplně sama, to mě nevidíte? No a pak se zeptali, jestli jsem v Carlsbadu v Kalifornii nebo v Novém Mexiku."

Do správného města se po peripetiích a noci strávené v úplně jiném státě dostala pouhou půlhodinu před plánovaným začátkem svého zápasu. Za čtvrt hodiny se rozcvičila a až po třísetové bitvě podlehla italské favoritce Robertě Vinciové.

Jovanovská má v plánu zůstat v Carlsbadu a připravovat se tam na další turnaj WTA Tour v Torontu. Jenže vedle toho kanadského existuje nejméně sedm dalších měst jménem Toronto napříč americkým Středozápadem...

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..