Obhájce Nadal postoupil přes Nalbandiana do 4. kola US Open

Obhájce titulu Rafael Nadal ze Španělska v neděli postoupil na tenisovém US Open do čtvrtého kola po vítězství 7:6, 6:1 a 7:5 nad Argentincem Davidem Nalbandianem. O čtvrtfinále bude hrát s Lucemburčanem Gillesem Mullerem.

Rafael Nadal oslavuje vítězství nad Davidem Nalbandianem ve 3. kole US Open.

Bývalý třetí hráč světa Nalbandian měl skvělý vstup do zápasu a nad favorizovaným Nadalem vedl 5:3. Desetinásobný grandslamový vítěz však dokázal vyrovnat a set získal v tie-breaku.

Výhru si zajistil bez ztráty sady, nicméně ke zdolání Nalbandiana potřeboval dvě hodiny a 39 minut. Nadala zdobila větší přesnost úderů, připsal si 18 nevynucených chyb oproti 60 soupeřovým.

Poprvé v kariéře postoupila do čtvrtfinále grandslamového turnaje třiadvacetiletá Němka Angelique Kerberová, jež porazila v duelu 4. kola 6:4, 6:3 přemožitelku Lucie Šafářové Moniku Niculescuovou z Rumunska.

Dvaadevadesátá hráčka světa Kerberová se o postup do semifinále utká s Italkou Flavií Pennettaovou, která v tie-breaku druhé sady utkání s Číňankou Pcheng Šuaj odvrátila čtyři setboly a vyhrála 6:4, 7:6.

Výsledky US Open
Muži, dvouhra - 3. kolo:
Nadal (2-Šp.) - Nalbandian (Arg.) 7:6 (7:5), 6:1, 7:5, Ferrer (5-Šp.) - Mayer (26-Něm.) 6:1, 6:2, 7:6 (7:2), Muller (Luc.) - Kunicyn (Rus.) 6:1, 6:4, 6:4, Roddick (21-USA) - Benneteau (Fr.) 6:1, 6:4, 7:6 (7:5).
Ženy, dvouhra - 4. kolo:
Pennettaová (26-It.) - Pcheng Šuaj (13-Čína) 6:4, 7:6 (8:6), Kerberová (Něm.) - Niculescuová (Rum.) 6:4, 6:3.
Ženy, čtyřhra - 3. kolo:
Benešová, Záhlavová-Strýcová (9-ČR) - Mirzaová, Vesninová (6-Indie/Rus.) 7:6 (7:4), 7:6 (7:5).
Juniorky, dvouhra - 1. kolo:
Pegulaová (14-USA) - Rohanová (ČR) 6:1, 6:1, Townsendová (USA) - Malečková (15-ČR) 6:1, 6:4.

4 : 6, 2 : 6 Macháč - Sinner 4 : 6, 2 : 6 konec
20240327T20 : 00:00+0100