Tenistka Kvitová si poprvé zahraje Turnaj mistryň

TOKIO

Tenistka Petra Kvitová si poprvé v kariéře zahraje Turnaj mistryň. Wimbledonská vítězka získala jistotu startu na vrcholu sezóny, který se uskuteční v Istanbulu 25. až 30. října, po postupu do semifinále v Tokiu.

Petra Kvitová na turnaji v Toiku.

Jednadvacetiletá Kvitová je pátou českou rodačkou, která se kvalifikovala na Turnaj mistryň. Poslední českou účastnicí byla Jana Novotná v roce 1998, kdy vyhrála Wimbledon stejně jako letos Kvitová. Na Turnaji mistryň v minulosti nechyběly také Martina Navrátilová, Hana Mandlíková a Helena Suková.

Kvitová se vedle jisté účast na Turnaji mistryň v pondělí poprvé v kariéře posune na páté místo světového žebříčku.

Před Kvitovou si účast zajistily světová jednička Caroline Wozniacká z Dánska a Ruska Maria Šarapovová, která vzdala v Tokiu čtvrtfinále s Kvitovou. Na Turnaj mistryň se kvalifikuje osmička tenistek na základě výsledků letošní sezóny.