Rubriky:

Tenis

Tsonga mi nedal šanci, řekl Berdych, který bojoval i s horečkou a únavou

27. listopadu 2011 08:46 - LONDÝN

Nehledal výmluvy. Otevřeně přiznal, že jeho soupeř Jo Wilfried Tsonga byl lepší a postup do finále Turnaje mistrů si zasloužil. Jenže zároveň Tomáš Berdych věděl, že v sobotním večeru nebojoval jen se svým soupeřem, ale i sám se sebou. Už ráno mu lékař naměřil zvýšenou teplotu, do utkání nastoupil se sebezapřením a pod prášky. Navíc se na jeho fyzickém stavu podepsal i náročný páteční třísetový zápas se Španělem Ferrerem. Sil prostě nebylo na rozdávání.

 

Toby Melville, Reuters

"Chybělo mi toho dnes hodně. Dneska byl prostě lepší," řekl Berdych po utkání, ve kterém Tsongovi podlehl 3:6 a 5:7.

"Necítil jsem se dobře, už od rána jsem byl dost rozlámaný," uvedl český tenista, který po příjezdu do haly zašel za lékařem. "Naměřil mi zvýšenou teplotu a pak jsem si vzal nějaké prášky. S tím se těžko hraje," dodal.

Francouz Tsonga se raduje z postupu do finále Turnaje mistrů.Francouz Tsonga se raduje z postupu do finále Turnaje mistrů.foto: Reuters/Toby Melville

Připomněl, že byl unavený z těžkého třísetového zápasu, který v pátek večer sehrál s Davidem Ferrerem. "To člověk samozřejmě špatně spí, takže se cítí fakt mizerně. A když se do toho přidá něco takového, tak ten pocit je opravdu nic moc," podotkl.

Berdych: Chtěl jsem do toho jít!

"Určitě to hrozně mrzí. Ale tak to je. Dopadlo to, jak to dopadlo," uvedl Berdych a zdůraznil, že se nechce na svůj stav vymlouvat. "Měl jsem možnost se rozhodnout, jestli do toho jít nebo ne. Chtěl jsem do toho jít," řekl. "Hrál opravdu solidně, dobře servíroval. Nedal mi vůbec šanci," konstatoval.

"Když člověk není stoprocentně fit, tak spoléhá jen na to, co udělá soupeř, a to není dobře. Ale šel jsem tam s tím, že to zkusím nějak přebojovat. I tak to nebyl žádný velký pytel," poznamenal.

Tsonga nebyl se svým výkonem spokojený

Se svým výkonem nebyl spokojen ani Tsonga. "Nehrál jsem dobrý tenis, ale vyhrál jsem. Takže jsem opravdu šťastný, že jsem se tady dostal do finále," prohlásil.

Berdych je s postupem do semifinále Turnaje mistrů "vcelku spokojený". Po Ivanu Lendlovi se stal druhým Čechem, který to dokázal. "Jsem rád, že jsem se poučil z loňských zkušeností, které se mi letos podařilo zužitkovat, a bylo z toho semifinále," uvedl, ale zalitoval těsné prohry se světovou jedničkou Novakem Djokovičem.

Těší se na odpočinek

Nyní Berdych myslí především na odpočinek. "Teď pojedu domů a budu odpočívat, protože ta sezóna byla neuvěřitelně dlouhá," řekl s tím, že hodně sil mu ubralo utkání baráže Davisova poháru s Rumunskem po grandslamovém US Open. "Trvalo mi dlouho se z toho dostat," dodal.

Teď se ale chystá na dovolenou. "Určitě vyrazím někam do tepla, ale nevím místo. Nemusejí to všichni vědět," poznamenal.

Těší se především, že vypadne z každodenního stereotypu. "Těším se na to, že se vzbudím, kdy budu chtít, budu jíst, kdy budu chtít, a nebudu muset dodržovat ten dril," řekl Berdych. K tenisu se hodlá vrátit až před Vánoci.

Přípravu na příští sezónu chce trochu změnit

Nechystá se na speciální fyzickou přípravu. "Vzhledem k tomu, že to je třetí sezóna, která neměla žádnou pauzu, tak nejlepší příprava pro mě je si dobře odpočinout," řekl český tenista. Svůj program v příští sezóně chce "poskládat trochu jinak" a připravovat se také jinak než dosud.

V uplynulé sezóně vyzdvihl především vítězství na turnaji v Pekingu. "Není to snadný turnaj. Jsem rád, že jsem titul přidal a nebylo to jako v minulé sezóně, kdy jsem tady na Turnaji mistrů byl jediný z osmi, kdo za rok nevyhrál turnaj," prohlásil Berdych.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..