Rubriky:

Tenis

Po měsíci a půl dorazila do Česka trofej za fedcupový titul

16. prosince 2011 18:28 - PROSTĚJOV

Měsíc a půl po triumfu tenistek ve Fed Cupu dorazila do Česka vítězná stříbrná trofej. Dámská "salátová mísa", kterou tým kapitána Petra Pály získal poprvé po 23 letech, byla odhalena v rámci exhibice v Prostějově.

 

Vladislav Galgonek, ČTK

Pohár tenistky naposledy viděly den po finále při focení v ruské metropoli, ale kvůli administrativně-technickým potížím ho do Česka nepřivezly. "Rusové pohár předali vedení ITF, takže putoval z Moskvy do Londýna a odtud přiletěl ve speciálním režimu k nám," řekl Karel Tejkal, mluvčí marketingové firmy Česká sportovní.

Ve finále, které se hrálo o víkendu 5. a 6. listopadu, tenistky porazily v Moskvě domácí Rusky 3:2. Dva body získala světová dvojka a wimbledonská vítězka Petra Kvitová, třetí přidaly v závěrečné čtyřhře Květa Peschkeová a Lucie Hradecká.

Stříbrný pohár, už s vyrytým názvem Česká republika jako vítězem z roku 2011, byl odhalen v rámci uzavřené exhibice prostějovského klubu. Kvitová s Lucií Šafářovou mísu zvedly společně nad hlavu a dostalo se jim velkých ovací zaplněné haly.

Pohár by měl být vidět i při finále extraligy a ve středu 21. prosince ukáže fedcupový tým trofej na Staroměstské radnici při přijetí u primátora Prahy Bohuslava Svobody.

Ve zkrácených exhibičních zápasech porazil sedmý hráč světa Tomáš Berdych Jiřího Veselého, nejlepšího juniora podle mezinárodní federace ITF, za stavu 4:4 v tie-breaku poměrem 8:6 a Šafářová zdolala Barboru Krejčíkovou 5:1.

Wimbledonská vítězka Kvitová pak nastoupila do smíšené čtyřhry po boku svého přítele Adama Pavláska. "Debla jsme spolu hráli poprvé, já čtyřhru asi podruhé v životě," smála se Kvitová.

S Pavláskem slavila výhru nad Radkem Štěpánkem a Barborou Záhlavovou-Strýcovou 4:3. Třiatřicetiletý Štěpánek pobavil obecenstvo třeba tenisovou hlavičkou, jednou zase od Strýcové utekl a připojil se k dvojici soupeřů.

V hledišti zápasy sledovaly děti od minitenisu po dorost, protože exhibice se nesla v duchu hesla "Hledá se nový Berdych a nová Kvitová". "Děti tak měly možnost vidět v akci své tenisové vzory," řekl ČTK Tomáš Cibulec, manažer TK Plus Prostějov.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • French Open - muži
  • French Open - ženy
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..