Rubriky:

Tenis

Kvitová nestačila ve finále extraligy na Hradeckou, Prostějov přesto získal titul

20. prosince 2011 15:14 - PROSTĚJOV

Tenisté Prostějova obhájili podle očekávání titul v tenisové extralize. Favorizovaný tým v dnešním finále porazil I. ČLTK Praha 5:2. Z triumfu se raduje i druhá hráčka světa Petra Kvitová, která sice nečekaně prohrála ve dvouhře, ale spolu s Lucií Šafářovou získaly rozhodující bod ve čtyřhře.

 

Anton Golubov, Reuters

Výběr Prostějova vyhrál domácí extraligu smíšených družstev počtvrté za sebou a pojedenácté v historii soutěže. Spolu s Kvitovou a Šafářovou se o něj letos zasloužili sedmý hráč světa Tomáš Berdych a zahraniční posily Fin Jarkko Nieminen, Ital Andreas Seppi, Němec Florian Mayer a Ukrajinec Sergej Stachovskij.

"Je dobře, že se zase vyhrálo. Jsme prostě nejlepší!" smála se Šafářová v rozhovoru v České televizi po vítězné čtyřhře.

Favorizovaný Prostějov vyhrál podle předpokladů, ale finále mělo dvě překvapení. Prvním byla prohra wimbledonské vítězky Kvitové po boji s Lucií Hradeckou 7:6, 6:7 a 5:7. "Předváděly jsme docela slušný tenis. Zradil mě bohužel servis, ale Lucka hrála výborně. Mohla jsem mít lepší chvilky, ale hrajeme jako tým a doufám, že to ostatní vybojují," řekla Kvitová, která občas frustrovaně házela raketou. "Jsem totálně unavená, ale šťastná, že jsem uhrála bod pro tým," radovala se Hradecká.

Nečekaná byla i výhra Jana Hernycha (168. ATP), který sice ztratil s Italem Seppim, 38. hráčem světa, první set 0:6, ale zbylé vyhrál 6:4 a 6:4.

V úvodních zápasech vyhráli Nieminen a Šafářová

V úvodních dvouhrách bodovali za Prostějov Fin Jarkko Nieminenen výhrou nad Janem Mertlem a Lucie Šafářová, která porazila Ivetu Benešovou, přičemž v první sadě odvrátila setbol. "V prvním setu jsme se přetahovaly o každý míč, po setbolu jsem začala lépe servírovat a zlomila to," oddechla si Šafářová.

Vedení na stranu Prostějova za stavu 2:2 strhl Florian Mayer výhrou nad Philippem Petzschnerem. Berdych pak odvrátil v první sadě také setbol a poradil si s Rakušanem Jürgenem Melzerem. "Začátek nebyl podle mých představ, ale jsem druhý den na kurtu a soupeř byl hodně nepříjemný," řekl Berdych.

Definitivu výhře Prostějova dala dámská čtyřhra, v které Šafářová s Kvitovou porazily deblistky Benešovou a Hradeckou 10:6 v super tie-breaku. "Hrály jsme po radě trenéra odzadu naše pecky a fungovalo to dobře," řekla Kvitová.

Vítězný výběr vedle trofeje získal z čtyřmilionové dotace Česká spořitelna tenisové extraligy 2011 celkem 1,5 milionu, poražený finalista obdržel 800 tisíc.

Extraliga tenisových družstev - finále:
Prostějov - I. ČLTK Praha 5:2
Nieminen (Fin.) - Mertl 6:2, 7:6 (7:5), Šafářová - Benešová 7:6 (7:3), 6:3, Seppi (It.) - Hernych 6:0, 4:6, 4:6, Kvitová - Hradecká 7:6 (8:6), 6:7 (5:7), 5:7, Mayer - Petzschner (oba Něm.) 6:1, 7:6 (7:3), Berdych - Melzer (Rak.) 7:6 (7:5), 6:4, Kvitová, Šafářová - Benešová, Hradecká 6:4, 5:7, 10:6.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • French Open - muži
  • French Open - ženy
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..