Agassi v semifinále Turnaje mistrů, Roddick zaváhal

HOUSTON

Až třísetové vítězství nad Argentincem Davidem Nalbandianem zajistilo Andre Agassimu postup do semifinále tenisového Turnaje mistrů v Houstonu. V něm se Agassi utká s Němcem Rainerem Schüttlerem, který přehrál v utkání Červené skupiny Andyho Roddicka.

Účast mezi nejlepší čtveřicí má jistou také Švýcar Roger Federer, o poslední semifinálový post svedou dnes bitvu Argentinec Guillermo Coria a právě Roddick, jemuž se v utkání se Schüttlerem opět nepodařilo potvrdit post světové jedničky.

Roddick má před posledním utkáním proti Argentinci Guillermu Coriovi na svém kontě jednu výhru z prvního utkání proti Španělovi Carlosu Moyovi.

Jednadvacetiletý Američan před zraky bývalého amerického prezidenta George Bushe staršího vyhrál první set 6:4, další dvě sady však ztratil v tie-breaku. Schüttler se proti světové jedničce prosazoval především chytrou hrou, kterou donutil Američana k pohybu a především eliminoval jeho nesmírně tvrdé údery.

Ve zkrácené hře rozhodujícího třetího setu se Němec, který byl před Turnajem mistrů na šestém místě světového žebříčku, dostal záhy do vedení. Roddick měl při vlastním servisu šanci snížit na 4:5, místo toho však dvojchybou daroval Schüttlerovi tři mečboly. Hned první německý tenista proměnil a po výhře nad Coriou vede s dvěma vítězstvími Červenou skupinu.

TURNAJ MISTRŮ
Červená skupina:
Schüttler (6-Něm.) - Roddick (1-USA) 4:6, 7:6 (7:4), 7:6 (7:3), Coria (4-Arg.) - Moya (7-Šp.) 6:2, 6:3
Llodra, Santoro (6-Fr.) - Knowles, Nestor (4-Bah./Kan.) 6:1, 6:3
Pozn. V tabulkách je uveden počet zápasů, výher, proher a poměr vyhraných a prohraných setů.