Rubriky:

Tenis

Štěpánkovi s Paesem pomohla letadla nad kurty, zahrají si o titul

26. ledna 2012 14:06 - MELBOURNE

Spojení tenisty Radka Štěpánka s Indem Leanderem Paesem funguje. Česko-indický pár postoupil na grandslamovém Australian Open do finále, v kterém je čekají první nasazení bratři Mike a Bob Bryanovi.

 

Brandon Malone , Reuters

"Finále grandslamu nehrajete každý den," těšil se třiatřicetiletý Štěpánek na duel o titul. Ve stejné pozici se ocitl už před deseti lety, ale s Jiřím Novákem tehdy neuspěli a v New Yorku na US Open poslední krok udělat nedokázali.

V melbournském semifinále Štěpánek s Paesem porazili druhé nasazené Bělorusa Maxe Mirného a Kanaďana Daniela Nestora 2:6, 6:4, 6:4. "Už to vypadalo, že nás soupeř vystřelí z trenek, ale řekli jsme si, že máme tu kvalitu to otočit, a podařilo se," řekl český daviscupový reprezentant. "Pomohla nám i letadla, která se objevila nad areálem v rámci Dne Austrálie, a nucená přestávka nám dost prospěla," dodal Štěpánek.

Paes stále čeká na triumf v Austrálii

S Paesem se dali dohromady pro letošní rok, ale nešli do neznáma. Čtyřhru spolu už hráli a hned při premiéře v roce 2004 vyhráli turnaj v Delray Beach. "Jdeme to toho naplno. Vím, co tenhle turnaj pro něj znamená," řekl Štěpánek. Paes už hrál v Melbourne finále třikrát, naposledy loni, ale ani jednou se výhry nedočkal.

Paese označil Štěpánek za velkou tenisovou osobnost, kterou se snaží nezklamat a doplnit. "Já do hry vnáším něco ze své singlové pozice, on má velké deblové zkušenosti. Myslím, že nám to spolu klape," pochvaloval si Štěpánek.

Čeští tenisté jsou ve čtyřhře Paesovými oblíbenými partnery. S Lukášem Dlouhým vyhrál v roce 2009 Roland Garros a US Open, s Martinem Dammem US Open 2006. Ind hrával i s Davidem Riklem.

"Od každého se naučil nějaké slovíčko a jeho nejoblíbenější úsloví, když se něco povede, je přesně tak," řekl Štěpánek, který začínajícího filmového herce Paese také hecuje, aby natáčel scény dalšího filmu rovněž v Praze.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..