Rubriky:

Tenis

Štěpánkovi vlila šťávu Navrátilová, je na sebe hrdý

28. ledna 2012 19:45 - MELBOURNE

Neuvěřitelný pocit, že je grandslamovým vítězem, si užívá český tenista Radek Štěpánek. Daviscupový reprezentant vyhrál spolu s Leanderem Paesem deblový titul na melbournském Australian Open.

 

Nick Wass, ČTK/AP

"Je to neuvěřitelný pocit. Možná si to ještě tak neuvědomuji, ale když se dívám na trofej, tak je to určitě zápis do tenisové historie," řekl Štěpánek Radiožurnálu. "Až se ráno probudím a zjistím, že jsem grandslamový vítěz, budu na sebe pyšný."

Třiatřicetiletý Štěpánek vytvořil neporazitelný pár s Indem Paesem, kterému pomohl zkompletovat kariérní grandslam. "K tomu tíhly všechny emoce a myšlenky. Možná to bude znít jako velké řeči, ale on řekl, že do toho dá celé srdce, aby vyhrál, a já mu řekl, že do toho dám to své, aby se nám to podařilo, a vyšlo to," prohlásil Štěpánek.

Ve finále česko-indický pár porazil turnajové jedničky Boba a Mika Bryanovy 7:6 a 6:2. Pomohla jim k tomu i z jejich trenérského boxu v hledišti slavná Martina Navrátilová. "To do mě vlilo nepopsatelnou šťávu, bylo to něco extra a dodalo úplně jinou důležitost. Říkal jsem si, teď jsem mezi lidmi, kteří toho spoustu vyhráli, tak musíme zvítězit, a jsem strašně rád, že se to povedlo," uvedl Štěpánek.

Štěpánek se stále soustředí hlavně na dvouhru, ale v Melbourne vypadl v 1. kole, a proto vrhl všechny síly na čtyřhru. A s Paesem vytvořili sladěný pár. "Vyhráli jsme energií, respektem vůči sobě, hladem po vítězství a zkušenostmi. Uměním a vírou, že jsme schopni tenhle turnaj vyhrát, a jsem na nás obrovsky pyšný," poznamenal.

Každý přinesl do páru jiné zkušenosti - Štěpánek někdejšího osmého hráče dvouhry na světě a Paes své deblové umění a přehled na síti. "Máme hodně možností, jak hrát. Skvěle se doplňujeme herně i lidsky. Jsme na tom stejně emočně, hrajeme srdcem a moc nás to baví. Máme ze hry velkou radost," podotkl Štěpánek.

Štěpánek s Paesem plánují, že se letos vzájemně navštíví. Český hráč zavítá do Indie a naopak. "Je to součást našeho přátelství," konstatoval Štěpánek.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • US Open 2017 - muži
  • US Open 2017 - ženy
  • Davis Cup 2017
  • Fed Cup 2017

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..