Rubriky:

Tenis

Kvitovou těší návrat do haly. Loni v ní byla neporazitelná

2. února 2012 19:14 - STUTTGART

Spojení tenistky Petry Kvitové a haly v minulém roce fungovalo skvěle. Česká hráčka loni pod střechou vyhrála všech jednadvacet mezinárodních zápasů, ke kterým nastoupila. Navázat na tuto bilanci by chtěla o tomto víkendu ve Stuttgartu v prvním kole Fed Cupu proti Německu.

 

ČTK/AP

Do haly přijela Kvitová po semifinálové účasti na Australian Open v Melbourne a neskrývala, že je ráda. "Dá se to tak říci, že jsem," usmála se wimbledonská vítězka při vzpomínce na svou loňskou halovou "jízdu". Ve Fed Cupu vyhrála šest dvouher, na turnajích získala tituly v Paříži, Linci a na Turnaji mistryň v Istanbulu. "Hala je pro mě asi unikát," míní. Jednadvacetiletá tenistka se ale neupíná pouze na halu. "Není to tak, že jdu konečně z venku do haly. Tenis je hlavně o venkovní části," řekla hráčka z Fulneku.

V Melbourne prohrála Kvitová minulý čtvrtek v semifinále s Ruskou Marií Šarapovovou. Doma pak strávila necelé dva dny, mimo jiné navštívila rodiče, bratry a příbuzné. "Ve Fulneku jsme byla u našich asi na tři hodiny. O tenise jsme se ani nebavili, spíš jsem zjišťovala, co je doma a podepsala jsem taťkovi pár kartiček," řekla. Nic speciálního si ani nepřála od maminky k obědu. "Ona se vždycky ptá, ale já nikdy nevím. Kdysi jsem si objednával palačinky s tvarohem, ty umí výborně."

Český fedcupový tým. Zleva Barbora Záhlavová-Strýcová, Petra Kvitová, Petr Pála, Lucie Hradecká a Iveta Benešová.Český fedcupový tým. Zleva Barbora Záhlavová-Strýcová, Petra Kvitová, Petr Pála, Lucie Hradecká a Iveta Benešová.foto: ČTK/AP/Daniel Maurer

Fed Cup jako psychický odpočinek

Po pěti dnech bez tenisu znovu vzala raketu do ruky a začala trénovat. Proti Němkám bude mít těžkou roli vybojovat opět důležité body v cestě za obhajobou fedcupového titulu.

"Fed Cup hraju vždycky, kdy můžu. Navíc psychicky to je odpočinek," řekla Kvitová. Přiznala ale, že by klidně ráda odpočívala déle. Tenis jí po australském turné tolik nechyběl. "Ale to nikoho nezajímá, jestli chcete. Prostě jdete hrát, protože je potřeba být připravený na víkend a už jsem se poprvé cítila docela dobře," řekla.

Vedle časového posunu se vyrovnává i s mrazivým počasím. V Melbourne panovalo letní vedro a třicetistupňové teploty, ve Stuttgartu je minus osm stupňů Celsia. "Není to úplně příjemné, pro tělo to je trošku šok. Všechny se bojíme, abychom nenachladly, takže dbáme na imunitu a teplé oblékání. Jako obvykle vždycky na snídani dostaneme pár tabletek," řekla Kvitová.

O českou jedničku se stará realizační tým, aby se dala do kupy. Od prosincové extraligy Kvitovou trápí pravá achilovka a v Austrálii ji začal bolet palec pravé ruky. "Bolístek nebylo úplně málo, mám po přesunu tuhé nohy, ale není to nic vážného," mávla Kvitová rukou.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..