Benešová šokovala německou jedničku: Po druhém setu jsem věděla, že jsem lepší

Skryla si hlavu do ručníku a šla se vybrečet do šatny. Takhle si německá jednička Sabine Lisická úvodní zápas prvního kola Fed Cupu s Ivetou Benešovou rozhodně nepředstavovala. Devětadvacetiletá česká tenistka po gradujícím výkonu přiblížila obhájkyně trofeje k postupu do semifinále. „Ze začátku jsem moc necítila balón, ale pak jsem se do toho dostala a měla jsem pocit, že mám zápas pod kontrolou,“ culila se vítězka.

Vítězné gesto Ivety Benešové při utkání s Němkou Sabine Lisickou.

Máte pocit, že jste se světu předvedla jako bojovnice?

To doufám, jinak bych to asi neotočila, ne?

Kdy se vám naposledy podařilo takhle zvrátit výboj utkání?

Já si ty zápasy fakt nepamatuju a vy mě chcete vždycky hodit někam do minulosti. Fakt nevím.

Takže otázka, zda to byl váš nejlepší fedcupový zápas je zbytečná?

Počkejte vlastně se Šafinou (Lucií Šafářovou) v Brisbane. To jsem byla minus set, 4:5 a Lucka servírovala do zápasu. A jestli to byla moje největší výhra ve Fed Cupu? Žebříčkově určitě, ale asi jo, cením si toho.

Všimla jste si, že Lisická měla problémy s timingem podání?

Mně to nevadilo, každému se občas stane, že nadhoz není optimální.

Lisická střílí ze servisu ohromné rány, bylo hodně těžké je returnovat?

Hmm, samozřejmě když trefí ten první, tak jí to lítá kolem 200 a potom to je problém. Když ne, tak už jsme věděla, kam servíruje. I kapitán mi pomáhal, abych to lépe četla.

Kdy začala podle vás Lisická panikařit?

Někdy v té výměně se dostaví pocit, že to máte pod kontrolou, diktujete si. A soupeřka je pod tlakem.

Kdy jste si tedy řekla: Tenhle zápas už nepustím?

Asi po tom druhém setu, kdy se to lámalo za stavu 4:4. A ve třetím setu jsme měla pořád šance, abych ji brejkla. To se mi první dva její gamy nepovedlo, ale věděla jsem, že jsem lepší.

Hrajete už popáté v řadě ve Fed Cupu venku. Není to nakonec výhoda?

Vyhrála jsem, tak to asi výhoda bude, pak zase budeme hrát pořád doma.

Ve druhém setu asi nejen vás překvapil kapitán Pála, když požádal o kontrolu míčku, který spadl jasně do kurtu...

(směje se) Nebyla jsem z toho zrovna šťastná, protože jsem věděla, že je ten balónek v kurtu. Ale asi mi chtěl pomoct, aby to byl game (smích). Přišla jsem sice o bod, ale pak jsem to zvládla.

Věděla jste o tom pravidle, že o challenge může požádat i kapitán?