Kvitová si po dramatu s Görgesovou oddechla: Stačil kousek a dopadlo to jinak

Kdepak! Ještě si počkáme, než Petra Kvitová prohraje zápas v hale. Pod střechou zvládla i dvaadvacátý oficiální duel na velké scéně v řadě. Vítěznou šňůru české bojovnice Němka Julia Görgesová v nervydrásající 141 minut dlouhé tenisové jízdě přetrhnout nedokázala. Výsledek 10:8 ve třetí sadě ale mluví za všechny komentáře. Ještě důležitější je, že po úvodním dnu fedcupové bitvy je ve Stuttgartu stav 2:0 pro hostující tým. Pomalu se tak znovu otvírají brány semifinále...

Petra Kvitová v duelu s Němkou Julií Görgesovou, nad níž nakonec po velkém boji zvítězila.

Předloni jste ve Wimbledonu hrála s Estonkou Kanepiovou 8:6, byl výsledek 10:8 vaší premiérou?

Takhle dlouhý zápas opravdu nepamatuju. Bylo to vyrovnané, nervózní. Stačil kousek a dopadlo to úplně jinak.

Takže vás ve třetí sadě svírala nervozita, když jste nevyužila řadu šancí na ukončení zápasu?

Spíš jsme obě věděly, že ten set bude jen o maličkostech.

Dohrávala jste před pátou odpoledne, v neděli jdete na kurt už v jedenáct. Stihnete se po vyčerpávající bitvě dát dohromady?

Zvládnu, určitě (pousměje se). Z turnajů jsme zvyklé. Taky se nás nikdo neptá, kdy chceme nastoupit. Myslím, že budu v pořádku.

Ze semifinále Australian Open jste si přivezla špatnou zkušenost z duelu se Šarapovovou, kdy jste nevyužila řadu šancí na klíčové míče. Cítila jste narůstající tlak i v zápase s Görgesovou?

Vedla o game, mohlo se jí hrát líp, ale po tom zápase se Šarapovovovu, kdy jsem za stavu 4:5 neudržela servis je tohle určitě příjemnější...

Jak jste se držela nad vodou?

Řekla jsem si, že nechci, aby to tak skončilo a naštěstí pomohl servis

Bylo pak vaší taktikou provětrat Görgesové bekhend?

Během zápasu poznám, co soupeřce víc sedí. Forhendem mě hnala hodně a dokázala hrát po lajně i křížem. Přeci jen behkend párkát po lajně zkazila, hrála jen křížem a sem tam mi pomohla.

Byl to tedy rozhodující faktor vítězství?

V třetím setu jsem lépe returnovala. Jestli byla trošku unavenější, nevím. Neservírovala tolik jako na začátku. Snažila jsem se udržet míč ve hře a nechat hrát ten její bekhend.

V Austrálii se mužské finále protáhlo skoro na šest hodin. Dokážete si představit podobnou nálož?

To asi ne. To u nás bab ani nejde. Trošku jsme ale chtěly, aby diváci, když si zaplatili, tak aby něco viděli (usmívá se).

V průběhu třetí sady jste si stěžovala, že vás oslňují blesky fotoaparátů. Co jste tedy říkala kulise?

Celkově nebylo nic příjemného, když sedíte na lavičce a víte, že jdete podávat na udržení v utkání. Dělala jsem dvojchyby, ale to k tomu asi patří. Ve třetím setu to bylo o tom, kam servis umísťovat, hrát s rotací, nehrát na risk a za stavu 4:5, 0:30 mi to hodně pomohlo.

Teď je zase na vás, abyste přidala i třetí bod.

Máme tři možnosti... Věřím, že to prostě dotáhneme.

4 : 6, 6 : 3, 6 : 3 Bejlek - Blinkovová 4 : 6, 6 : 3, 6 : 3 konec
20240424T19 : 45:00+0200