Rubriky:

Tenis

Čeští tenisté už trénují v Ostravě a čekají na Tomáše Berdycha

6. února 2012 13:14 - OSTRAVA

Čeští tenisté dnes zahájili prvním ostrým tréninkem společnou přípravu na zápas prvního kola Davisova poháru proti Itálii. Tříhodinový blok na novém povrchu novacrylic ultracushion v ostravské ČEZ Aréně zatím neabsolvovala ještě týmová jednička Tomáš Berdych, který se po triumfu na turnaji v Montpellier přidá ke spoluhráčům až dnes odpoledne.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Tým kapitána Jaroslava Navrátila už musí oželet oblíbený taraflex, na kterém doma svedl v Davis Cupu nejednu úspěšnou bitvu. Nový dvorec se však svými vlastnostmi od taraflexu podle tenistů příliš neliší. "Je to jen trochu tvrdší, jinak má jinou snad jen barvu," řekl po úvodním tréninku Radek Štěpánek, čerstvý vítěz mužské čtyřhry na Australian Open. "Chtěli jsme proti Italům něco rychlejšího, protože oni mají rádi pomalejší povrchy a když míčky skáčou vysoko. Tady míčky skáčou níž než na jiných turnajích, a tím je povrch rychlejší, to by Italům nemělo vyhovovat," vysvětlil Štěpánek.

Na zeleném kurtu ještě scházel Berdych, který je na cestě do Ostravy. Po leteckém přesunu z vítězného turnaje ve Francii do Brna dnes bude odpočívat. "Včera jsem s ním dvakrát mluvil, říkal, že je trochu unavený. Takže dnes si dá masáž a trénovat začne od úterka," uvedl kapitán Navrátil. Čeká se také na Italy, kteří mají do Ostravy dorazit dnes odpoledne. Vedle povrchu si čeští tenisté musejí zvykat i na nové míčky. "Jsou o trošku rychlejší než ty, se kterými se hrálo třeba v Austrálii. To teď bude nejdůležitější," upozornil Navrátil. "S povrchem jsme spokojeni, je středně rychlý, jak jsme si přáli. A tím, že se na něm bude trénovat dvanáct hodin denně, se bude spíše ještě zrychlovat," dodal Navrátil.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..