Rubriky:

Tenis

Kvitka zkopírovala boty, chci na ně práva, smál se Štěpánek

8. února 2012 10:35 - OSTRAVA

Všichni jsou rádi, že tenista Radek Štěpánek je zpátky v českém daviscupovém týmu. Loni proti Kazachům kvůli nemoci chyběl a možná proto Češi překvapivě prohráli. V ostravské ČEZ Aréně skončila Štěpánkovi další tréninková jednotka. Odcházel z dvorce a bylo jasné, že má dobrou náladu.

 

Jaroslav Ožana

„Kurt je přesně takový, jaký jsme si přáli. Vyhovuje mému agresivnímu pojetí hry servis–volej,“ pustil se do vyprávění. „Schválně jsme chtěli rychlejší povrch, protože Italové mají rádi pomalejší. Míče skáčou nízko a to je přesně to, co je pro nás důležité.“

Italské soky Štěpánek zná a má s nimi pozitivní bilanci vzájemných utkání. „Seppi i Starace jsou spíše hráči ze základní čáry. Oba mají rádi, když balón odskakuje vysoko, hlavně Starace. Proto si myslím, že povrch jim vyhovovat nebude.“ Štěpánek ale dobře ví, že oba italští tenisté, s nimiž se počítá do dvouher, umějí být nebezpeční.

„Třeba Starace hraje rovnější údery, dobře se pohybuje i prohazuje, má úspěšný return. Když se jemu i Seppimu daří, nedělají moc chyb a nutí k nim naopak své protivníky.“

Česká tenisová dvojka je známá tím, že miluje fóry nejrůznějšího druhu, je studnicí dobré nálady. Na utkání Davisova poháru si obvykle připraví nějaké překvapení. Tu tričko jako českou vlajku, tu stejně vyvedené šortky, župan anebo originální boty.

„Zrovna boty jsem vytáhl někdy před půl rokem a pak si je podle mě udělala Kvitka na Fed Cup pro holky. Asi si budu muset obstarat na ty boty nějaká práva, aby mi je nikdo už nekopíroval,“ žertoval na adresu Petry Kvitové.

Něco originálního má Štěpánek v rukávě i tentokrát. „Trénuju v botách se svým jménem, ale na páteční zápas si obuju jiné. Něco nového ale v zásobě mám. Tričko. Ale ještě nevím, jestli ho vytáhnu...“ dodal mnohoznačně.

Vladimír Kolář, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..