Zakopalová vyřadila v Paříži Görgesovou a je v semifinále

PAŘÍŽ

Tenistka Klára Zakopalová postoupila na halovém turnaji v Paříži do semifinále. Ve čtvrtfinále dnes po setech 3:6, 7:5 a 6:1 vyřadila německou fedcupovou reprezentantku Julii Görgesovou, která je v žebříčku o 30 míst výše. V sobotu se utká s vítězkou zápasu mezi Italkou Robertou Vinciovou a Marion Bartoliovou z Francie.

Česká tenistka Klára Zakopalová

Görgesová minulou sobotu ve Fed Cupu hodně potrápila světovou dvojku Petru Kvitovou. Na turnaji v Paříži byla šestou nasazenou hráčkou a v druhém kole zdolala Petru Cetkovskou.

Nad devětadvacetiletou Zakopalovou vyhrála první set, v druhém rychle odpověděla na ztracené podání a vyrovnala z 1:3 na 3:3. Zakopalová pak ale zvládla důležitou a dlouhou jedenáctou hru a při setbolu jí pomohla páska, od níž se soupeřčin úder odrazil do autu.

Třetí sada už byla jednoznačnou záležitostí. Za stavu 4:0 si Görgesová vyžádala lékařskou pomoc, ale ani odborné protažení levé kyčle jí už k obratu v zápase nepomohlo. Odvrátila alespoň porážku s nulou, po dvou hodinách a šesti minutách však poslala při druhém mečbolu Zakopalové return za základní čáru.

Zakopalová, 51. hráčka světového žebříčku, hrála semifinále naposledy loni v září v Soulu. Na kontě má dva turnajové tituly. "Dnes jsem nehrála svůj nejlepší tenis, obě jsme udělaly spoustu chyb. Ale dokázala jsem se soustředit a bojovat o každý míč," řekla po utkání v rozhovoru na dvorci. S Görgesovou má nyní vyrovnanou bilanci 2:2.

Před rokem turnaj v Paříži vyhrála Kvitová.

PAŘÍŽ (tvrdý povrch, dotace 637 000 dolarů):
Dvouhra - čtvrtfinále:
Zakopalová (ČR) - Görgesová (6-Něm.) 3:6, 7:5, 6:1, Kerberová (9-Něm.) - Šarapovová (1-Rus.) 6:4, 6:4, Bartoliová (2-Fr.) - Vinciová (7-It.) 4:6, 6:4, 7:6 (7:2).

4 : 6, 6 : 3, 6 : 3 Bejlek - Blinkovová 4 : 6, 6 : 3, 6 : 3 konec
20240424T19 : 45:00+0200