Federer prohrál v Davis Cupu s Isnerem a Švýcaři jsou bez bodu

Tenisté Švýcarska jsou i přes start Rogera Federera bez bodu po prvním dnu daviscupového utkání proti Spojeným státům americkým. Bývalý první hráč světového žebříčku prohrál v domácí hale ve Fribourgu s Johnem Isnerem 1:3 na sety, a protože před ním ztratil Stanislas Wawrinka dobře rozehraný duel s Mardym Fishem (5:7 v pátém setu), může být už v sobotu po zápase.

Roger Federer po zápase s Isnerem

Federer prohrál v Davis Cupu poprvé po osmi letech. Na domácí antuce, která měla eliminovat tvrdé Isnerovo podání, mu nepomohlo vítězství v prvním setu ani sedmitisícové publikum v zádech.

V klíčovém třetím setu nevyužil v šestém a osmém gamu brejkboly a tie-break pak ztratil. Ve čtvrté sadě se Isner za stavu 2:2 dostal třemi skvělými servisy ze stavu 0:40 a pak už čtyřmi gamy za sebou dospěl k premiérovému vítězství nad Federerem.

Světová trojka se s Wawrinkou pokusí oživit naději Švýcarska v deblu, ve kterém spolu v roce 2008 vyhráli olympijské hry. Soupeřem jim budou Mike Bryan a mladík Ryan Harrison.

Jediný bod zbývá získat k postupu do čtvrtfinále soutěže i Argentině, Rakousku, obhájcům titulu ze Španělska a Srbům, kteří jsou pro další kolo potenciálními soupeři českého týmu. Pouze v Japonsku mají k postupu stejně daleko domácí i chorvatští tenisté, zápas Kanady s Francií ještě nezačal.

První kolo Světové skupiny tenisového Davisova poháru:
Kóbe: Japonsko - Chorvatsko 1:2
Soeda - Dodig 6:7 (3:7), 3:6, 6:4, 6:3, 7:5, Nišikori - Karlovič 4:6, 4:6, 3:6, Ito, Sugita - Karlovič, Dodig 4:6, 4:6, 6:3, 3:6.
Niš: Srbsko - Švédsko 2:0
Tipsarevič - Prpic 6:3, 6:3, 6:4, Troicki - Ryderstedt 6:4, 6:3, 5:7, 6:3.
Bamberg: Německo - Argentina 0:2
Petzschner - Mónaco 3:6, 3:6, 3:6, Mayer - Nalbandian 6:2, 0:6, 1:6, 6:7 (5:7).
Fribourg: Švýcarsko - USA 0:2
Wawrinka - Fish 2:6, 6:4, 6:4, 1:6, 7:9, Federer - Isner 6:4, 3:6, 6:7 (4:7), 2:6.
Vídeňské Nové Město: Rakousko - Rusko 2:0
Melzer - Kunicyn 6:2, 6:7 (3:7), 6:4, 3:6, 6:1, Haider-Maurer - Bogomolov 6:1, 6:4, 6:7 (1:7), 6:2.
Oviedo: Španělsko - Kazachstán 2:0
Ferrero - Kukuškin 6:1, 4:6, 7:6 (7:2), 4:6, 6:4, Almagro - Golubjov 6:3, 4:6, 6:1, 6:1.
Vancouver: Kanada - Francie 1:1
Pospisil - Tsonga 1:6, 3:6, 3:6, Raonic - Benneteau 6:2, 6:4, 7:5.