Tenis

Finále Davisova poháru zatím nerozhodné

28. listopadu 2003 09:44 - MELBOURNE

Po úvodních dvouhrách finále Světové skupiny Davisova poháru hraje Austrálie se Španělskem nerozhodně 1:1. První bod pro domácí v Melbourne zařídil Lleyton Hewitt, který v pětisetové bitvě přehrál Juana Carlose Ferrera. O vyrovnání se postaral Carlos Moya, na jehož raketě zůstal Mark Philippoussis.

Téměř čtyři hodiny bojoval Lleyton Hewitt s Juanem Carlosem Ferrerem na trávě v Melbourne o první finálový bod. Španěl na dvorci Roda Lavera vyhrál první set, Hewitt mu ve druhé sadě oplatil stejnou měrou, třetí set patřil však opět Ferrerovi.

Ve čtvrté sadě podával Hewitt za stavu 5:3 na vítězství, Ferrero se však nedal a o výsledku rozhodl až tie-break. V něm ovšem španělskému tenistovi docházely pod ostrým australským sluncem síly a z vítězství se opět radoval dvaadvacetiletý Hewitt. Ferrero zlomový moment utkání neustál a v závěrečné sadě uhrál jen dvě hry.

"Lleyton měl prostě v rozhodujících okamžicích zápasu, čtvrtém a pátém setu, víc sil než já," smutnil po utkání Ferrero.

Philippoussis náskok nesmazal

Více než tři hodiny strávili na kurtu i aktéři druhé dvouhry, domácí jednička Mark Philippoussis a Carlos Moya. Ve vyrovnaném duelu Moya vyhrál úvodní dvě sady, australský tenista pak dominoval ve třetí. Čtvrtý set však vyzněl šťastněji pro Španěla, který dotáhl do vítězného konce tie-break.

Finále bitvy o proslulou Salátovou mísu pokračuje v sobotu čtyřhrou, v které nastoupí Wayne Arthurs s Toddem Woodbridgem proti Alexi Corretjovi s Felicianem Lopezem.

DAVIS CUP - finále
Austrálie - Španělsko 1:1 po úvodních dvouhrách
Hewitt - Ferrero 3:6, 6:3, 3:6, 7:6 (7:0), 6:2, Philippoussis - Moya 4:6, 4:6, 6:4, 6:7 (4:7)