Rubriky:

Tenis

Australané se po čtyřhře ujali vedení

29. listopadu 2003 14:10 - MELBOURNE

Vedení 2:1 ve finále tenisového Davis Cupu si po čtyřhře zajistili domácí Australané Wayne Arthus a Todd Woodbridge. Za hodinu a půl přehráli španělský pár Alex Corretja a Feliciano Lopez 6:3, 6:1 a 6:3. Před nedělními dvouhrami má tak lepší pozici Austrálie, které k zisku 28. Davisova poháru stačí jeden bod.

Woodbridge, který hrál 29. zápas v Davis Cupu, s Arthursem nečelili v utkání žádné hrozbě. Woodbridge předvedl tradičně kvalitní hru a jen potvrdil pověst osminásobného vítěze wimbledonské čtyřhry. Jeho nejsilnější zbraní byl jak jinak než forehand.

Španělé, kteří své minulé střetnutí s Australany ve finále v roce 2000 proměnili ve vítězství, si v sobotní čtyřhře příliš nevěřili. "Doufejme, že to bude po neděli lepší. Hráčům věřím, že to dokáží," pronesl kapitán Španělů Jordi Arrese.

V neděli proti sobě na kurtech v Melbourne Parku v první dvouhře nastoupí domácí Mark Philippoussis a Juan Carlos Ferrero, kteří se vzájemně střetli dvakrát a vždy se z vítězství radoval Španěl. Po nich na kurt nastoupí dvojice Lleyton Hewitt s Carlosem Moyou. I v tomto případě je bilance vzájemných zápasů na straně Španělů. Moya vede na australskou jedničkou 5:3.

Výsledek sobotní čtyřhry finále Davis Cupu:
Arthurs, Woodbridge - Corretja, Lopez 6:3, 6:1, 6:3.
Austrálie vs. Španělsko 2:1 po čtyřhře

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..