Rubriky:

Tenis

Australané získali Davis Cup po 28.

30. listopadu 2003 12:37 - MELBOURNE

Tenisté Austrálie vyhráli Davisův pohár pro rok 2003. Osmadvacátý titul v soutěži získali dnes před domácím publikem na trávě v Melbourne, kde porazili Španělsko 3:1 na zápasy. Rozhodující bod jim zajistil Mark Philippoussis.

 

REUTERS

Philippoussis překonal bolest prsního svalu a zdolal Juana Carlose Ferrera po setech 7:5, 6:3, 1:6, 2:6 a 6:0. Závěrečná dvouhra mezi Lleyton Hewittem a Carlosem Moyou se nehrála.

Philippoussis hrál výborně, získal první i druhý set a šel pevně za výhrou. Ignoroval stále sílící bolest v prsním svalu, která mu vystřelovala do ramene a Ferrero se vrátil do zápasu. Po čtvrté sadě se Australan nechal v šatně ošetřit a za pomoci 15.000 fanoušků se v pátém setu vzepjal ke skvělému výkonu. Soupeři nepovolil ani game a zápas ukončil razantní smečí.

"Je to neuvěřitelné, protože na konci jsem už byl úplně ztuhlý. Měl jsem dojem, že zápas sleduji z boku kurtu a moje údery vede úplně někdo jiný," řekl po utkání Philippoussis, který v utkání nastřílel 21 es a rozděloval po kurtu přesné voleje. "Strašně moc jsem chtěl vyhrát, proto jsem vydržel," uvedl.

Australané mají na kontě 28 titulů, ale nejúspěšnější jsou stále Američané, kteří Davisův pohár vyhráli jedenatřicetkrát. Španělé, soupeři českých tenistů v únorovém prvním kole příštího ročníku Světové skupiny, zvítězili jen v roce 2000.

Konečný výsledek:
Austrálie - Španělsko 3:1
Philippoussis - Ferrero 7:5, 6:3, 1:6, 2:6, 6:0
Závěrečná dvouhra se nehrála.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..