Rubriky:

Tenis

Macháček se propadl, Loprais stále pátý

3. ledna 2003 16:46 - VALENCIE

Rallye Dakar ukončila své působení na starém kontinentu. Po etapě, která vedla ze španělského Castillónu do Valencie, se závodníci v sobotu přesouvají do Afriky a v neděli odstartují z Tunisu do Tauzáru. Bude to zároveň poslední etapa, jejíž měřený úsek bude mít pouze symbolický charakter.

 

ČTK

Osmikilometrový měřený úsek třetí etapy Rallye Dakar nijak výrazně nezamíchal průběžným pořadím na předních místech, ani nepřinesl razantní zvýšení odstupů. V čele se stále drží Francouzi Stéphane Peterhansel na voze Mitsubishi a Richard Sainct na motocyklu KTM, mezi kamiony kraluje Nizozemec Johannes de Rooy s DAFem.

Vítězi etapy, která vedla španělským územím z Castillónu do Valencie, se stali obhájce prvenství Hiroši Masuoka z Japonska na mitsubishi, Cyril Despres na KTM a Gerardus de Roy, jedoucí stejně jako jeho otec s kamionem DAF.

Tatry v první pětce

Nejlépe z trojice českých zástupců v nejtěžší kategorii si vedl šestinásobný vítěz dakarské soutěže Karel Loprais, jenž byl se ztrátou 33 sekund čtvrtý. Tomáš Tomeček byl o šestnáct sekund pomalejší a skončil hned za svým někdejším partnerem. Třetí česká trojice sedící v Liazu řízeném Martinem Macíkem byla osmnáctá, což byl její zatím nejlepší výsledek.

"Speciálka byla situována na písečnou pláž, kde byly uměle vytvořené skoky. Nechyběly ani dva průjezdy vodou, v jednom z nich byl nepříjemný schod. Na louce u pláže pak na nás přichystali spoustu zatáček. Trať opět vyžadovala opatrnou a klidnou jízdu," uvedl k dnešní části rallye Tomečkův mechanik Jaromír Martinec v e-mailové zprávě z dějiště rallye.

Macháček se propadl celkově, čtyřkolky stále vede

Propad zaznamenal Josef Macháček na čtyřkolce Yamaha, který po vynikajícím čtvrtečním desátém místě tentokrát skončil 91. se ztrátou téměř tří minut a je celkově čtyřiadvacátý. Nadále ale vede v konkurenci patnácti strojů kategorii dvoustopých motocyklů. Oldřich Bražina s hondou je na 49. pozici.

Startovní pole dnes skončilo své účinkování na evropském kontinentu a po sobotní přepravě trajektem do Afriky jej v neděli čeká etapa z Tunisu do Tauzáru. Bude dlouhá 463 km, z toho měřený úsek má naposledy pouze symbolický charakter - speciální zkouška měří jen 25 kilometrů. V dalším průběhu už čekají startující maratónské speciály.

ČTK, Novinky

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • French Open - muži
  • French Open - ženy
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..