Rubriky:

Tenis

Davis Cup: pastí na Španěly má být rychlý povrch

19. prosince 2003 09:08 - PRAHA

Mají povrch, na kterém prý Španělé umějí zahrát ze všeho nejméně. Na rychlém taraflexu v brněnském pavilónu B touží čeští tenisté v 1. kole Davis cupu umořit finalisty letošního ročníku. Hraje se od čtvrtého do šestého února. Předběžnou nominací kapitán Cyril Suk překvapit nemohl.

 

Archiv

Byť mají Češi výhodu domácího prostředí, volby povrchu, fanoušků, rozhodně nejsou pasováni do role favorita. Těmi budou jednoznačně Ferrero, Moya a spol. "Hrál jsem se Švédy, Američany a Španěly řadím na stejnou úroveň. Je to pro mě možná úplně nejatraktivnější soupeř," hlásil z Prostějova Jiří Novák. "Zrovna jsem dotrénoval, jsem v plné kondici. Hned po Vánocích letím na Hopmanův pohár do Perthu."

Rychlý taraflex v Brně bude totožný s povrchem z pařížské haly Bercy, a tak by mohl Novákovi sedět. Proč? Letos se tam totiž na podniku série Masters prodral až do semifinále! "Španělé umějí zahrát na všem, i na trávě, ale myslíme si, že taraflex pro ně bude nejméně vyhovující," říkal Suk.

O Novákově neotřesitelné pozici jedničky není pochyb, vždyť také v Davisově poháru vyhrál deset posledních singlů. Na dalších místech se Suk bude rozhodovat podle výkonů a výsledků dalších hráčů na turnajích předcházejících Australian Open a samotném prvním Grand Slamu sezóny v Melbourne. Radek Štěpánek, při baráži v Thajsku debutující Tomáš Berdych, také Bohdan Ulihrach, nebo některý z deblistů. Takové jsou možnosti za Novákem.

Deblista Rikl asi ne

Kdo ví, jak dopadne obsazení čtyřhry. V nominaci, kterou Suk musí ohlásit deset dnů před začátkem utkání, totiž zřejmě nebude deblista David Rikl, jenž se nechystá hrát v úvodu sezóny žádné turnaje, protože s bývalou tenistkou Adrianou Gerši čekají přírůstek do rodiny.

"V širší nominaci budou hráči, kteří hráli v minulých zápasech. A kdyby David byl v plném tréninku, můžeme se o jeho účasti ještě pobavit," uvedl Suk, jenž si nedávno zahrál Turnaj mistrů ve čtyřhře. "Nyní opravdu nelze oznámit nominaci napevno. Bude záležet na formě a zdravotním stavu tenistů. Já na ty turnaje jedu taky, takže uvidím, jak na tom jsou kluci i soupeři," dodal.

Český tým si přeje zlomit prokletí a konečně vyřadit soupeře světového kalibru. Velký výsledek už opravdu potřebuje. Za poslední tři roky podlehl 2:3 Spojeným státům, Švédsku, Francii a letos v únoru i Rusku. "Kéž by! Já řadím Davis cup i nad grandslamové turnaje," pravil prezident svazu Ivo Kaderka.

V případě postupu by bylo pro tenisty čtvrtfinále hodně přijatelné: Narazili by na Kanadu nebo Nizozemsko. Semifinále, které Češi hráli naposledy v roce 1996 (prohra 1:4 se Švédy), by bylo velmi reálné.

Permanentka na tři dny i za 900 korun

Utkání bude živě vysílat Česká televize, v pátek a v sobotu se bude hrát od 14:00, nedělní dvouhra začne o hodinu dříve. Permanentka na všechna utkání stojí 900 nebo 500 korun podle kategorie, cena lístku je 200 a 350 korun a do hlediště se vejde 5000 fanoušků.

"Jde o lukrativní zápas, proto jsou ceny vyšší. Přijdou nám optimální. V Brně budou hráči světového kalibru," vysvětlil šéf organizačního výboru Vladimír Šafařík. Vstupenky lze kupovat na internetové adrese Ticketstreamu.

Viktor Nosek, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..