Mauresmová zařídila vítězství nad Ruskem

Francouzská tenistka Amélie Mauresmová byla hlavní postavou vítězství týmu Francie nad Ruskem v utkání Hopmanova poháru v australském Perthu. Nejprve vyhrála svou dvouhru nad Anastasií Myskinovou, a o závěrečný bod se pak postarala ve čtyřhře. V ní společně s Fabricem Santorem porazili ruský pár Myskinová, Marat Safin 6:3 a 6:4.

Ve druhém dnešním utkání prestižního tenisového turnaje družstev porazila Belgie až překvapivě lehce Slovensko 3:0. Jediný set získal v mužské dvouhře Karol Kučera, ale celý zápas s Xavierem Malissem nakonec prohrál 2:6, 6:1, 1:6.

Světová dvojka Kim Clijstersová si ve své dvouhře poradila s Danielou Hantuchovou za pouhých 41 minut. Belgický pár poté lehce úřadoval i v závěrečné čtyřhře.

Skupina A:
Rusko - Francie 1:2
Myskinová - Mauresmová 2:6, 6:7; Safin - Santoro 6:3, 6:3; Safin, Myskinová - Santoro, Mauresmová 3:6, 4:6.
Skupina B:
Belgie - Slovensko 3:0
Clijstersová - Hantuchová 6:1, 6:2; Malisse - Kučera 6:2, 1:6, 6:1; Clijstersová, Malisse - Hantuchová, Kučera 6:2, 6:4.