Čeští tenisté zahájili Hopman Cup porážkou

Tenisté James Blake a Lindsay Davenportová, kteří na turnaji smíšených družstev Hopman Cup v australském Perthu obhajují loňský americký triumf, si bez problémů poradili s českým párem Jiří Novák - Barbora Strýcová. Čeští reprezentanti nezískali ani bod a podlehli v prvním utkání 0:3.

Blízko bodu byl Jiří Novák. Američanovi Jamesi Blakeovi ale nakonec podlehl ve třech setech.

Davenportová se ve svém prvním utkání po několikaměsíční pauze porazila sedmnáctiletou Strýcovou ve dvou setech 6:4 a 6:3. Strýcová bojovala a favoritce zatápěla, důležité body však získávala zkušená Američanka a za 71 minut byl konec. "Ještě nehraju podle představ," uvedla americká tenistka, která začala po říjnové operaci trénovat až v polovině prosince.

Utkání mužské dvouhry přineslo mnoho zvratů. Novák vyhrál první set nad Blakem 6:4 a zdálo se, že zajistí českému týmu první bod. Jenže v druhé sadě americký tenista ožil a poměrně hladce ji vyhrál 6:1. Závěrečný vyrovnaný set vyhrál Blake 7:5 a definitivně obrátil utkání. Blake tak upravil vzájemnou bilanci na dvě vítězství a tři prohry. "Soupeř hrál dobře a já měl trochu štěstí," uznal pak Američan.

Ani v mixu neměl český pár nárok, prohrál 3:6 a 2:6.

Hopmanův pohár, Perth
Česko - USA 0:3
Novák - Blake 6:4, 1:6, 5:7; Strýcová - Davenportová 4:6, 3:6; Novák, Strýcová - Blake, Davenportová 3:6, 2:6
Slovensko - Maďarsko 2:1
Hantuchová - Mandulaová 0:6, 6:7 (5:7), Kučera - Savolt 6:3, 7:5, Hantuchová, Kučera - Mandulaová, Savolt 6:3, 6:1.