Miliónový turnaj v Dauhá vyhrál Escudé

Francouzský tenista Nicolas Escudé vyhrál tenisový turnaj v katarském Dauhá s dotací rovného miliónu dolarů. Ve finále zdolal Chorvata Ivana Ljubičiče 6:3 a 7:6. Své vítěze znají už i dva turnaje ženského okruhu. V australském Gold Coast se radovala Japonka Ai Sugijamaová, v Aucklandu titul obhájila Eleni Daniiliduová z Řecka.

Escudé získal v Dauhá vedle prémie 142 000 dolarů i padesát bodů do žebříčku ATP. Už v pátek se z deblového triumfu radovali čeští tenisté Martin Damm a Cyril Suk.

Sugijamaová byla v Gold Coast nejvýše nasazenou tenistkou a svou úlohu favoritky potvrdila. Ve finále porazila po setech 1:6, 6:1 a 6:4 turnajovou dvojku Naděždu Petrovovou z Ruska a vybojovala šestý titul v kariéře.

To Daniiliduová z Řecka má na kontě teprve tři tituly, přičemž dva z nich získala v novozélandském Aucklandu. Jedenadvacetiletá Daniiliduová tam ve finále porazila Američanku Ashley Harkleroadovou 6:3 a 6:2.

DAUHÁ
Dvouhra - finále:
Escudé (Fr.) - Ljubičič (Chorv.) 6:3, 7:6 (7:4)
GOLD COAST:
Sugijamaová (1-Jap.) - Petrovová (2-Rus.) 1:6, 6:1, 6:4
Čtyřhra - finále:
Kuzněcovová, Lichovcevová (1-Rus.) - Huberová, Malejevová (2- JAR/Bul.) 6:3, 6:4.
AUCKLAND
Daniiliduová (3-Řec.) - Harkleroadová (USA) 6:3, 6:2.
Jugičová-Salkičová, Kostaničová (Bos./Chorv.) - Suarezová, Ruanová-Pascualová (1-Arg./Šp.) 7:6 (8:6), 3:6, 6:1.
ADELAIDE
Dvouhra - semifinále:
Llodra (Fr.) - Dent (5-USA) 6:3, 7:5, Hrbatý (SR) - Nieminen (6-Fin.) 6:4, 6:2.
ČENNAÍ
Moya (1-Šp.) - Schalken (3-Niz.) 6:3, 6:4, Srichaphan (2- Thaj.) - Robredo (4-Šp.) 1:6, 7:6 (10:8), 7:5.