Grafová a Edberg rozšíří tenisovou Síň slávy

Bývalé tenisové hvězdy Němka Steffi Grafová a Švéd Stefan Edberg budou spolu s Američankou Dorothy Cheneyovou v červenci uvedeni do tenisové Síně slávy. Počet tenistů, kterým se dostalo této pocty, se tak rozroste na 186.

Steffi Grafová během své kariéry vyhrála dvaadvacet grandslamových titulů.

Grafová s Edbergem byli v anketě novinářů vybráni v kategorii hráčů, kteří se po světových kurtech proháněli ještě nedávno, Cheneyová byla zvolena mezi veterány.

Grafová se během své bohaté kariéry radovala ze stosedmi turnajových vítězství, včetně dvaadvaceti grandslamových titulů. Manželka Andre Agassiho, jež má na kontě sedm vítězství ve Wimbledonu, navíc strávila 186 týdnů v roli nejlepší tenistky světa.

Edberg má na kontě šest grandslamových titulů, po dvou z wimbledonu, US Open a Australian Open. Navíc čtyřikrát triumfoval v boji o slavnou Salátovou mísu v Davisově poháru.

Sedmaosmdesátiletá Dorothy 'Dodo' Cheneyová se v roce 1938 zapsala do historie tenisu jako první Američanka, která zvítězila na předchůdci dnešního Australian Open.

4 : 6, 6 : 7 Hanfmann - Menšík 4 : 6, 6 : 7 konec
20240425T15 : 00:00+0200