Článek
V případě úspěchu by semifinalistu melbournského turnaje z roku 2002 v dalším zápase čekal vítěz duelu Španěla Rubena Ramireze Hidalga s hráčem z kvalifikace. Radek Štěpánek změří síly s Davidem Sanguinettim z Itálie a Bohdan Ulihrach začne úvodní grandslam sezóny duelem s Němcem Larsem Burgsmüllerem.
Pokud Ulihrach, jenž vloni v Melbourne kvůli trestu za údajný doping nestartoval, první kolo zvládne, v druhém by měl narazit na nejvýše nasazeného Andyho Roddicka ze Spojených států. Štěpánka by v případě úspěchu čekal nejspíš Brit Tim Henman, který je nasazený jako číslo jedenáct.
Chládkovou čeká Foretzová
Denisa Chládková zahájí turnaj utkáním s Francouzkou Stephanií Foretzovou. V případě úspěchu by česká jednička, jež si vloni v Melbourne vytvořila postupem do čtvrtého kola osobní maximum, narazila v druhém kole na vítězku duelu deváté nasazené Chandy Rubinové s Asou Svenssonovou.
Klára Koukalová, která vloni při své premiéře v Austrálii prošla do třetího kola, vstoupí do turnaje utkáním s čtrnáctou nasazenou Annou Pistolesiovou z Izraele.
Sandra Kleinová, jež v Melbourne startovala naposledy v roce 2000, zahájí svůj návrat zápasem s Ruskou Jelenou Bovinovou, nasazenou jako číslo 21. Zuzanu Ondráškovou čeká při australské premiéře další z talentovaných Rusek, jedenáctka Věra Zvonarevová. Další debutantka mezi seniorkami Eva Birnerová se představí proti Julii Vakulenkové z Ukrajiny.
AUSTRALIAN OPEN - los 1. kola |
Dvouhra mužů |
Roddick (1-USA) - González (Chile) |
ULIHRACH (ČR) - Burgsmüller (Něm.) |
Labadze (Gruz.) - Chela (Arg.) |
Mathieu (Fr.) - Dent (27-USA) |
El Aynaoui (18-Mar.) - Blanco (Šp.) |
Melzer (Rak.) - Behrend (Něm.) |
Ferrer (Šp.) - postupující z kvalifikace |
Schalken (16-Niz.) - postupující z kvalifikace |
Massu (12-Chile) - Nieminen (Fin.) |
Safin (Rus.) - Vahaly (USA) |
Dupuis (Fr.) - Martin (USA) |
Karlovič (Chorv.) - Fish (21-USA) |
Clément (30-Fr.) - Davyděnko (Rus.) |
Andrejev (Rus.) - postupující z kvalifikace |
Hernandez (Šp.) - Lapentti (Ekv.) |
Blake (USA) - Moya (7-Šp.) |
Agassi (4-USA) - Larkham (Austr.) |
Mahut (Fr.) - postupující z kvalifikace |
Beck (SR) - Koubek (Rak.) |
Enqvist (Švéd.) - Spadea (29-USA) |
Kuerten (19-Braz.) - Van Lottum (Niz.) |
Tursunov (Rus.) - Ljubičič (Chorv.) |
Portas (Šp.) - postupující z kvalifikace |
Acasuso (Arg.) - Srichaphan (13-Thaj.) |
Grosjean (9-Fr.) - Južnyj (Rus.) |
Gambill (USA) - Carraz (Fr.) |
Hrbatý (SR) - Saretta (Braz.) |
Gaudio (Arg.) - Robredo (20-Šp.) |
Ginepri (32-USA) - Horna (Peru) |
Guccione - Jones (oba Austr.) |
Escudé (Fr.) - I Hjong-tchek (Kor.) |
Söderling (Švéd.) - Schüttler (6-Něm.) |
Coria (5-Arg.) - Saulnier (Fr.) |
Mutis (Fr.) - Arazi (Mar.) |
Arthurs (Austr.) - postupující z kvalifikace |
Rusedski (Brit.) - Costa (26-Šp.) |
Verkerk (17-Niz.) - Corretja (Šp.) |
Sluiter (Niz.) - Ančič (Chorv.) |
Santoro (Fr.) - Luczak (Austr.) |
T. Johansson (Švéd.) - Philippoussis (10-Austr.) |
NOVÁK (14-ČR) - O. Rochus (Belg.) |
Ramirez Hidalgo (Šp.) - postupující z kvalifikace |
postupující z kvalifikace - postupující z kvalifikace |
Pavel (Rum.) - Mirnyj (24-Běl.) |
Lopez (28-Šp.) - Martin (Šp.) |
J. Johansson (Švéd.) - Popp (Něm.) |
Kiefer (Něm.) - Volandri (It.) |
Montanes (Šp.) - Ferrero (3-Šp.) |
Nalbandian (8-Arg.) - postupující z kvalifikace |
Gasquet (Fr.) - postupující z kvalifikace |
Sanchez (Šp.) - Moodie (JAR) |
Hanescu (Rum.) - W. Ferreira (31-JAR) |
Calleri (22-Arg.) - Ch. Rochus (Belg.) |
Caňas (Arg.) - postupující z kvalifikace |
Sanguinetti (It.) - ŠTĚPÁNEK (ČR) |
Lisnard (Fr.) - Henman (11-Brit.) |
Hewitt (15-Austr.) - postupující z kvalifikace |
Malisse (Belg.) - Kučera (SR) |
Nadal (Šp.) - postupující z kvalifikace |
Ascione (Fr.) - Mantilla (23-Šp.) |
Björkman (25-Švéd.) - Sargsian (Arm.) |
Kucenko (Uzb.) - Reid (Austr.) |
Van Scheppingen (Niz.) - postupující z kvalifikace |
Federer (2-Švýc.) - postupující z kvalifikace |
Dvouhra žen |
Heninová-Hardenneová (1-Belg.) - Lukaszewiczová (Austr.) |
Garbinová (It.) - postupující z kvalifikace |
Pennettaová (It.) - Ant. Serraová-Zanettiová (It.) |
Kuzněcovová (30-Rus.) - postupující z kvalifikace |
Daniiliduová (19-Řec.) - postupující z kvalifikace |
Callensová (Belg.) - Blacková (Zim.) |
Fernandezová (Arg.) - Schettová (Rak.) |
Sernaová (16-Šp.) - postupující z kvalifikace |
Zvonarevová (11-Rus.) - ONDRÁŠKOVÁ (ČR) |
Czinková (Maď.) - Ventová-Kabchiová (Ven.) |
Morigamiová (Jap.) - postupující z kvalifikace |
Prattová (Austr.) - Shaughnessyová (17-USA) |
Tanasugarnová (31-Thaj.) - Granvilleová (USA) |
Dominikovicová - Musgraveová (obě Austr.) |
Loitová (Fr.) - Marrerová (Šp.) |
Dragomirová-Ilieová (Rum.) - Davenportová (5-USA) |
Mauresmová (4-Fr.) - Čchuang Čchia-ťüng (Tchaj-wan) |
Dellacquaová (Austr.) - Cervanová (SR) |
Cargillová (USA) - Medinaová-Garriguesová (Šp.) |
Pisniková (26-Slovin.) - postupující z kvalifikace |
Bovinová (21-Rus.) - KLEINOVÁ (ČR) |
Perebijnisová (Ukr.) - Schaulová (Luc.) |
Moliková (Austr.) - postupující z kvalifikace |
Adr. Serraová-Zanettiová (It.) - Hantuchová (15-SR) |
Petrovová (10-Rus.) - Kaprosová (Maď.) |
Stosurová (Austr.) - Talajová (Chorv.) |
Leonová-Garciaová (Šp.) - Mandulaová (Maď.) |
Reevesová (USA) - Malejevová (24-Bul.) |
Zuluagaová (32-Kol.) - Asagoeová (Jap.) |
Židkovová (Rus.) - postupující z kvalifikace |
Grandeová (It.) - Craybasová (USA) |
Jankovičová (SČH) - Dementěvová (7-Rus.) |
Sugijamaová (8-Jap.) - Panovová (Rus.) |
Casanovaová (Švýc.) - Obataová (Jap.) |
Suchá (SR) - postupující z kvalifikace |
Kostaničová (Chorv.) - Dechyová (29-Fr.) |
Schnyderová (22-Švýc.) - Widjajaová (Indon.) |
Stevensonová (USA) - Bartoliová (Fr.) |
BIRNEROVÁ (ČR) - Vakulenková (Ukr.) |
Suarezová (12-Arg.) - postupující z kvalifikace |
Pistolesiová (14-Izr.) - KOUKALOVÁ (ČR) |
Golovinová (Fr.) - Mikaelianová (Švýc.) |
Parraová (Šp.) - postupující z kvalifikace |
Spremová (Chorv.) - Krasnorucká (23-Rus.) |
Raymondová (25-USA) - Sanchezová-Lorenzová (Šp.) |
Anca Barnaová (Něm.) - Drakeová (Kan.) |
Duševinová (Rus.) - Čeng Ťie (Čína) |
Harkleroadová (USA) - V. Williamsová (3-USA) |
Myskinová (6-Rus.) - Arvidssonová (Švéd.) |
Gagliardiová (Švýc.) - postupující z kvalifikace |
Fergusonová (Austr.) - Ashleyová (USA) |
Martinezová-Granadosová (Šp.) - Šarapovová (28-Rus.) |
Schiavoneová (18-It.) - Torrensová-Valerová (Šp.) |
Lichovcevová (Rus.) - Randriantefyová (Madag.) |
CHLÁDKOVÁ (ČR) - Foretzová (Fr.) |
Svenssonová (Švéd.) - Rubinová (9-USA) |
Martinezová (13-Šp.) - Brandiová (Portor.) |
Cohenová-Alorová (Fr.) - Frazierová (USA) |
Srebotniková (Slovin.) - Ruanová-Pascualová (Šp.) |
Nagyová (SR) - Farinaová-Eliaová (20-It.) |
Coetzerová (27-JAR) - Snyderová (USA) |
Kurhajcová (SR) - Safinová (Rus.) |
Sequeraová (Ven.) - Camerinová (It.) |
Weingartnerová (Něm.) - Clijstersová (2-Belg.) |