Rubriky:

Tenis

Henman Štěpánka nepodceňuje, ale věří si

21. ledna 2004 20:21 - PRAHA

Českého tenistu Radka Štěpánka čeká ve druhém kole Australian Open britský hráč číslo jedna Tim Henman. Zápas se uskuteční v noci ze středy na čtvrtek a favoritem je jedenáctý nasazený Henman, který spoléhá na svou výtečnou formu z posledních dnů. Štěpánka ale rozhodně nepodceňuje a předpokládá, že s Čechem sehraje těžký zápas.

 

Internet

Henman na Štěpánka narazil naposledy před dvěma lety ve druhém kole turnaje v Paříži. "Vím, že jsem vyhrál, ale abych řekl pravdu, moc si ze zápasu nepamatuji. Tehdy mě více zajímaly problémy, které jsem měl se zraněným ramenem," sdělil dojmy ze svého jediného setkání s českým tenistou Henman, jenž zápas vyhrál 6:1 a 7:5.

"Nicméně jsem si jistý, že jsem v současnosti v mnohem lepší formě, než tenkrát. Snažil jsem se v poslední době některé turnaje vynechat, a o to víc se připravit na ty důležité," řekl Henman. "V mém prvním zápase na Australian Open jsem se cítil velmi dobře a na další střetnutí jsem skvěle připraven," vzkázal.

Henman na úvod zdolal Francouze Lisnarda ve třech setech. "Ale i Štěpánek měl loni dobrý rok," dodal vzápětí britský tenista s tím, že zápas nebude tak jednoduchý, jak se může zdát. Připomněl při tom loňské účasti Štěpánka ve třetích kolech všech grandslamů kromě French Open.

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..