Rubriky:

Tenis

Jsem splachovací, o vyřazení už nevím, říká Novák

26. ledna 2004 10:08 - PRAHA/MELBOURNE

Stejně jako v loňském roce skončil Jiří Novák na úvodním grandslamu sezóny ve třetím kole. Letos podlehl v pětisetové bitvě Rumunu Pavlovi, když promarnil vedení 2:0 na sety. "Když to ale vezmu dohromady, musím uznat, že byl o trochu lepší a postoupil zaslouženě," přiznal český tenista v rozhovoru pro Právo.

Jirko, pamatujete, kdy jste naposledy ztratil vedení 2:0 na sety?
Z hlavy vám to neřeknu, ale už se mi to v kariéře stalo. Takový je prostě tenisový život, bez podobných porážek se sport jednoduše neobejde. Stává se to.

Jak se z tak smolného utkání dostáváte psychicky? Vždyť to člověka musí strašně užírat.
Já již o tom zápase nevím (2 hodiny po utkání - pozn. aut.). Co se stalo na dvorci s Pavlem zpět nevrátím. Tak je to v životě vždycky. Co se stalo, je pryč. Já jsem v těchto věcech splachovací. Na světě existují přece mnohem důležitější věci.

A co bezprostředně po porážce. To vás to také nemrzelo?
Jasně, že ano. Děsně moc. Lepší by bylo prohrát 0:3, než se tam v tom vedru honit tři a půl hodiny a ztratit to 4:6 v pátým... Ale já mám dobrý pocit, protože jsme oba o postup strašně bojovali. Jsem vyždímaný fyzicky i psychicky, nemám se za co stydět.

Co se ve vývoji tak zásadně změnilo, když jste měl v kapse vedení 2:0 na sety?
Začala to být strašná tahanice. S ním je to vždycky takové. Úroveň hry šla ve srovnání s předchozím průběhem ještě více nahoru. Nemohu tedy říct, že bych se nějak zhoršil. Hráli jsme prostě oba naprosto špičkový tenis. Řekl bych, že třetí a čtvrtý set byl úrovní doslova neskutečný.

Myslíte, že nejblíže jste byl postupu ve čtvrtém setu, kdy jste vedl 3:1 a za stavu 3:2 potom prohrál dost možná klíčové podání?
Těžko to takto říct. Asi by vše opravdu vypadalo jinak, kdybych ho udržel... Ale ten set dospěl až do tie-breaku, pořád to bylo na hraně a vyrovnané. I v pátém setu.

V něm vás za stavu 4:4 a vaší výhodě rozhodčí zřejmě obrali o zisk hry, když vám neuznali přímý bod z podání.
Podle zpomaleného záběru v televizi prý bylo vidět, že byl dobrý. Pavel míček nevrátil, byl to přímý bod. Game vyhrál nakonec on a dostalo ho to na koně. Když to ale vezmu dohromady, musím uznat, že byl o trochu lepší a postoupil zaslouženě. Nedá se nic dělat.

Po porážce ve čtyřhře hned míříte domů připravovat se na Davisův pohár?
Jasně. Budu se snažit chytit letadlo co nejdříve...

Viktor Nosek, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..