Roddick vyhrál nad kamarádem turnaj v San Jose

Svého dobrého kamaráda Mardyho Fishe musel americký tenista Andy Roddick zdolat v cestě za vítězstvím na turnaji v San Jose. Jednadvacetiletý Roddick vyhrál ve finále 7:6 a 6:4 a získal další turnajový vavřín. Titul na turnaji v chilském Viňa del Mar získal domácí tenista Fernando González po výhře nad Kuertenem z Brazílie.

Američan Andy Roddick vítězstvím nad Karolem Beckem zajistil Spojeným státům místo ve Světové skupině Davis Cupu.

Finále turnaje v kalifornském San Jose bylo záležitostí dvou kamarádů ze školních let. Mardy Fish a Andy Roddick společně chodili na střední školu a rok spolu bydleli v domě Roddickových rodičů na Floridě. Navíc se dobře znají i po tenisové stránce, v prvním setu musel Roddick odvracet čtyři setboly.

"Víme přesně, co ten druhý udělá, jsme skoro jako bratři," uvedl po zisku dvanáctého titulu v kariéře Roddick. První set získal až po vítězném voleji z forhendu. "V tie-breaku se mohlo stát cokoliv, oba jsme moc nechybovali, předvedli jsme kvalitní hru," přidal se Fish, který se o několik hodin později potěšil alespoň s trofejí za vítězství ve čtyřhře.

Stejně jako před dvěma lety se chilskému tenistovi Fernandu Gonzálezovi podařilo na domácím turnaji ve Viňa del Mar vybojovat titul. Tentokrát jej ani ve finále nezastavil druhý nasazený Brazilec Gustavo Kuerten. González přiznal, že klíčovou roli sehrála podpora chilských fanoušků. "Musím uznat, že mi opravdu hodně pomohli. Ve finále vlastně hrálo pět tisíc lidí proti jedinému," přirovnal.

Český tenista Radek Štěpánek postoupil na turnaji ATP Tour v Rotterdamu do druhého kola. Daviscupový reprezentant dnes zdolal v prvním kole Oliviera Rochuse z Belgie a vyhrál teprve svůj druhý zápas v sezóně. Jeho příštím soupeřem bude buď turnajová trojka Rainer Schüttler z Německa, nebo rakouský hráč Stefan Koubek.

SAN JOSE
Dvouhra - finále:
Roddick (1-USA) - Fish (3-USA) 7:6 (15:13), 6:4.
Čtyřhra - finále:
Blake, Fish (USA) - Leach, MacPhie (4-USA) 6:2, 7:5.
VIŇA DEL MAR
González (5-Chile) - Kuerten (2-Braz.) 7:5, 6:4.
MEMPHIS (USA)
Dvouhra - 1. kolo:
Granvilleová (4-USA) - Bieleková (USA) 6:4, 6:3, Leeová- Watersová (USA) - Morigamiová (8-Jap.) 6:2, 7:5, Židkovová (Rus.) - Stosurová (Austr.) 6:7 (5:7), 7:6 (7:3), 6:1, Garbinová - Pennettaová (obě It.) 6:1, 6:2.