Rubriky:

Tenis

Agassiho obral britský berňák o milión

17. března 2004 17:33 - LONDÝN

Americký tenista Andre Agassi prohrál spor s britským finančním úřadem o zdanění příjmů ze sponzorských smluv s firmami Nike a Head. Nejvyšší soud v Londýně ve středu rozhodl, že z příjmů od dubna 1998 do dubna 1999 musí zaplatit daň 27 520 liber (přibližně 1,3 miliónu korun), ačkoliv Agassi ani žádná z firem nejsou v Británii jako plátci daní registrováni.

 

Internet

Podle soudce Justice Lightmana část Agassiho sponzorských příjmů ve zmiňovaném daňovém období pocházela z účasti na turnajích včetně grandslamového Wimbledonu.

Na všech akcích hrál v oblečení Nike a s raketou Head, z čehož finanční úřad odhadl poměrnou část příjmů ve výši 125 908 liber. Soudce podle agentury Reuters nepovažuje za problematický ani fakt, že žádná ze stran není v Británii registrována.

"Podle mého názoru by bylo absurdní, kdyby se dalo daňové povinnosti zbavit přeléváním příjmů přes společnosti, které nejsou v Británii registrovány. Pokud by do toho spadal tento případ, byly by daně v podstatě dobrovolné," zdůvodnil Lightman verdikt, který se může stát precedentem pro všechny zahraniční sportovce startující na soutěžích a závodech v Británii.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • US Open 2017 - muži
  • US Open 2017 - ženy
  • Davis Cup 2017
  • Fed Cup 2017

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..