Aggasi dohrál v Miami

MIAMI

Tři roky vládl Američan Andre Agassi tenisovému turnaji v Miami, počtvrté na nejvyšší stupínek nevystoupí. Turnajová čtyřka totiž v úterý překvapivě nestačila na Argentince Agustina Calleriho. Do semifinále ženské dvouhry naopak suverénně prošla Serena Williamsová, která své krajance Jill Craybasové povolila jedinou hru.

Andre Agassi v Miami počtvrté v řadě nezvítězí...

Agassi měl po prohraném prvním setu ve druhé sadě za stavu 5:4 při svém podání pět setbolů, žádný ale neproměnil a odvážně hrající Calleri dotáhl zápas do tie-breaku, který Agassi ukončil k radosti soupeře dvojchybou. Americký tenista prohrál v Key Biscayne poprvé po devatenácti zápasech, v utkání s Argentincem navíc sahal po 800. vítězství v kariéře.

"Udělal jsem pár chyb a nepodařilo se mi dostat zpátky do zápasu," kroutil zklamaně hlavou Agassi. "Calleri dnes ale hrál skutečně výtečně a musím sportovně uznat, že jsem na to prostě neměl," přiznal šestinásobný vítěz turnaje.

Calleri Agassiho ničil hlavně perfektní hrou od základní čáry. Zahrál 47 vítězných míčů a zejména jeho přesné bekhendy do rohu kurtu se Agassi často ani nesnažil vybírat.

Serena Williamsová vyběhla s Craybasovou za pouhých 55 minut po setech 6:0, 6:1 a po svém návratu završila první desítku vítězství. Diváci v Miami se možná v sobotu opět po dlouhé době dočkají finálového souboje sester Williamsových, Venus o postup do semifinále hraje s Ruskou Jelenou Dementěvovou dnes.

MIAMI (tvrdý povrch)
Muži (3 450 000 dolarů)
Dvouhra - 4. kolo:
Calleri (20-Arg.) - Agassi (4-USA) 6:2, 7:6 (7:2), Gonzalez (21-Chile) - Nadal (32-Šp.) 7:6 (7:1), 4:6, 6:2, Roddick (2-USA) - Caňas (Arg.) 6:3, 6:3, Moya (5) - Robredo (19-oba Šp.) 6:3, 6:3, Spadea (USA) - Srichaphan (9-Thaj.) 5:7, 6:3, 6:2.
Čtyřhra - 1. kolo:
Ehrlich, Ram (Izr.) - Novák, Štěpánek (ČR) 7:5, 6:3.
2. kolo:
Knowles, Nestor (5-Bahamy/Kan.) - Cibulec, Friedl (ČR) 7:6 (10:8), 6:4.
Ženy (3 000 000 dolarů)
Dvouhra - čtvrtfinále:
Daniilidouová (25-Řecko) - Špremová (29-Chorv.) 6:1, 6:3, S. Williamsová (1-USA) - Craybasová (USA) 6:0, 6:1.
Petrovová, Shaughnessyová (6-Rus./USA) - Aniová, Průšová (Est./ČR) 6:3, 6:1.