Tenis

Aggasi dohrál v Miami

31. března 2004 09:06 - MIAMI

Tři roky vládl Američan Andre Agassi tenisovému turnaji v Miami, počtvrté na nejvyšší stupínek nevystoupí. Turnajová čtyřka totiž v úterý překvapivě nestačila na Argentince Agustina Calleriho. Do semifinále ženské dvouhry naopak suverénně prošla Serena Williamsová, která své krajance Jill Craybasové povolila jedinou hru.

Internet

Agassi měl po prohraném prvním setu ve druhé sadě za stavu 5:4 při svém podání pět setbolů, žádný ale neproměnil a odvážně hrající Calleri dotáhl zápas do tie-breaku, který Agassi ukončil k radosti soupeře dvojchybou. Americký tenista prohrál v Key Biscayne poprvé po devatenácti zápasech, v utkání s Argentincem navíc sahal po 800. vítězství v kariéře.

"Udělal jsem pár chyb a nepodařilo se mi dostat zpátky do zápasu," kroutil zklamaně hlavou Agassi. "Calleri dnes ale hrál skutečně výtečně a musím sportovně uznat, že jsem na to prostě neměl," přiznal šestinásobný vítěz turnaje.

Calleri Agassiho ničil hlavně perfektní hrou od základní čáry. Zahrál 47 vítězných míčů a zejména jeho přesné bekhendy do rohu kurtu se Agassi často ani nesnažil vybírat.

Serena Williamsová vyběhla s Craybasovou za pouhých 55 minut po setech 6:0, 6:1 a po svém návratu završila první desítku vítězství. Diváci v Miami se možná v sobotu opět po dlouhé době dočkají finálového souboje sester Williamsových, Venus o postup do semifinále hraje s Ruskou Jelenou Dementěvovou dnes.

MIAMI (tvrdý povrch)
Muži (3 450 000 dolarů)
Dvouhra - 4. kolo:
Calleri (20-Arg.) - Agassi (4-USA) 6:2, 7:6 (7:2), Gonzalez (21-Chile) - Nadal (32-Šp.) 7:6 (7:1), 4:6, 6:2, Roddick (2-USA) - Caňas (Arg.) 6:3, 6:3, Moya (5) - Robredo (19-oba Šp.) 6:3, 6:3, Spadea (USA) - Srichaphan (9-Thaj.) 5:7, 6:3, 6:2.
Čtyřhra - 1. kolo:
Ehrlich, Ram (Izr.) - Novák, Štěpánek (ČR) 7:5, 6:3.
2. kolo:
Knowles, Nestor (5-Bahamy/Kan.) - Cibulec, Friedl (ČR) 7:6 (10:8), 6:4.
Ženy (3 000 000 dolarů)
Dvouhra - čtvrtfinále:
Daniilidouová (25-Řecko) - Špremová (29-Chorv.) 6:1, 6:3, S. Williamsová (1-USA) - Craybasová (USA) 6:0, 6:1.
Petrovová, Shaughnessyová (6-Rus./USA) - Aniová, Průšová (Est./ČR) 6:3, 6:1.