Benešová ve finále v Estorilu neuspěla

Tenistka Iveta Benešová na druhé turnajové vítězství v kariéře nedosáhla. V nedělním finále turnaje v portugalském Estorilu podlehla Francouzce Emilii Loitové po setech 5:7 a 6:7. Loitová, která si minulý týden připsala v Casablance premiérové vítězství na okruhu WTA, protáhla svou vítěznou šňůru na deset zápasů.

Benešová se s Loitovou utkala i v březnu v mexickém Acapulku, kde vyhrála vůbec poprvé v kariéře turnaj WTA. Před měsícem nad francouzskou soupeřkou zvítězila ve dvou setech.

Dnes se jí podobný úspěch zopakovat nepodařilo. Z kurtu nicméně odcházela po téměř dvou hodinách s vědomím, že soupeřce nedala nic zadarmo.

Za finálovou účast obdržela Benešová prémii devět tisíc dolarů a 67 bodů do žebříčku. Loitová inkasovala 16 tisíc.

Mužský turnaj skončil vítězstvím argentinského tenisty Juana Ignacia Chely. Ačkoli neměl s Maratem Safinem příznivou vzájemnou bilanci a všechny tři předchozí zápasy prohrál, dnes se mu podařilo ruského tenistu konečně přemoci. V prvním setu ještě podlehl v tie-breaku, pak ale Chela dvakrát vyhrál v poměru 6:3.

V Houstonu se ve finále utkají Roddick a Haas

Počtvrté za sebou se probojoval na antukovém turnaji v Houstonu do finále americký tenista Andy Roddick. V sobotním semifinále vyřadil nejvýše nasazený favorit Luise Hornu z Peru a o titul se dnes utká s Němcem Tommym Haasem. Roddick turnaj v Houstonu vyhrál již v letech 2001 a 2002.

Haas vynechal celou loňskou sezonu kvůli problémům s ramenem, ale v Houstonu hraje ve výborné formě. Po dlouhé absenci zvládl třísetový maraton s Rumunem Adreiem Pavlem a po dvou letech si znovu zahraje na okruhu ATP finále.

Pokořitel Ferrera Verdasco zvítězil i ve finále

První titul v kariéře oslavil španělský tenista Fernando Verdasco na turnaji ve Valencii. Dvacetiletý hráč, jenž v semifinále získal skalp nejvýše nasazeného krajana Juana Carlose Ferrera, si ve finále poradil s dalším domácím hráčem Albertem Montaňesem. Verdasco zvítězil ve dvou setech 7:6 a 6:3. Verdasco za vítězství získal prémii 54.350 eur z celkové dotace 395.750 eur.

Venus Williamsová vyhrála v Charlestonu

Američanka Venus Williamsová proměnila v Charlestonu svou první letošní finálovou účast ve vítězství a ukončila tak čtrnáctiměsíční čekání na titul. Naposledy triumfovala vloni v Antverpách. V dnešním finále dokázala čtvrtá nasazená Američanka zvrátit nepříznivý vývoj utkání s Conchitou Martinezovou a nakonec španělskou veteránku porazila 2:6, 6:2 a 6:1.

Již 174. titul ve čtyřhře na okruhu WTA se dnes bude pokoušet získat tenisová legenda Martina Navrátilová. Na turnaji v Charlestonu v Jižní Karolíně sedmačtyřicetiletá Američanka postoupila s krajankou Lisou Raymondovou do finále, kde je čeká nejvýše nasazený španělsko- argentinský pár Virginia Ruanová-Pascualová, Paula Suarezová.

ESTORIL
Muži (490 000 dolarů)
Dvouhra - finále:
Chela (5-Arg.) - Safin (8-Rus.) 6:7 (2:7), 6:3, 6:3.
Ženy (110 000 dolarů)
Loitová (3-Fr.) - Benešová (6-ČR) 7:5, 7:6 (7:1).
HOUSTON (400 000 dolarů)
Dvouhra - semifinále:
Roddick (1-USA) - Horna (7-Peru) 6:3, 6:4, Haas (Něm.) - Pavel (5-Rum.) 6:4, 6:7 (4:7), 6:4.
VALENCIE (395 750 eur)
Verdasco - Montaňes (oba Šp.) 7:6 (7:5), 6:3.
CHARLESTON (1 300 000 dolarů)
V. Williamsová (4-USA) - Martinezová (16-Šp.) 2:6, 6:2, 6:1.
Čtyřhra - semifinále:
Navrátilová, Raymondová (2-USA) - Prattová, Schnyderová (8- Austr./Švýc.) 6:4, 7:6 (9:7).