Čtvrtrfinále v Římě nad Novákovy síly

Cesta Jiřího Nováka turnajem série Masters v Římě skončila ve čtvrtfinále. Český tenista, nasazený jako číslo dvanáct, nestačil na antukového specialistu Alberta Costu ze Španělska a prohrál s ním 4:6 a 2:6.

Novákovi se proti Costovi nedaří. Dnes se s ním utkal pošesté a ve čtvrtém zápase na antuce s ním prohrál. Ve vzájemné bilanci českému hráči zůstalo jediné, pět let staré vítězství na tvrdém povrchu.

Vítěz French Open z roku 2002, jenž ve druhém kole vyřadil světovou jedničku Rogera Federera, sebral Novákovi podání hned ve třetím gamu. Pak se sice hra vyrovnala, Costa ale svůj servis udržel a za 45 minut první set vyhrál.

Ve druhé sadě se rozhodovalo až v závěru, kdy český tenista v páté hře zahrál snadný volej do sítě a nabídl soupeři šanci na brejk, kterou Costa využil. Novák pak neudržel svůj servis ani v další hře a dvojchybou se připravil o naději na zvrat.

ŘÍM (dotace 2,4 miliónu eur)
Dvouhra - 3. kolo:
Moya (6-Šp.) - Karlovič (Chorv.) 6:4, 3:6, 6:4, Pavel (Rum.) - D. Sanchez (Šp.) 7:6 (7:3), 7:6 (7:5).
Čtvrtfinále:
Costa (Šp.) - Novák (12-ČR) 6:4, 6:2, Nalbandian (5-Arg.) - Spadea (USA) 6:4, 6:3, Zabaleta (Arg.) - Massu (8-Chile) 6:1, 7:5.
Čtyřhra - 2. kolo:
W. Black, Ullyett (8-Zim.) - Čermák, Friedl (ČR) 1:6, 6:4, 7:6 (7:1).
BERLÍN (1,3 miliónu dolarů)
Dvouhra - čtvrtfinále:
Mauresmová (2-Fr.) - Kuzněcovová (10-Rus.) 6:7 (5:7), 6:3, 6:1, V. Williamsová (3-USA) - Suarezová (11-Arg.) 7:6 (7:5), 5:7, 6:2, Capriatiová (6-USA) - Myskinová (4-Rus.) 6:3, 6:2, Spremová (Chor.) - Zuluagaová (Kol.) 6:3, 6:3.
Semifinálové dvojice: Spremová - V. Williamsová, Capriatiová - Mauresmová.